Hanım hakları savunucusu Çiğdem Aydın yaşamını yitirdi

Hanım Adayları Destekleme Derneği (KADER), AÇEV benzer biçimde çeşitli kurumlarda vazife meydana getiren hanım hakları savunucusu ve psikolog Çiğdem Aydın yaşamını yitirdi. Aydın’ın yaşamını kaybetmesinin arkasından Twitter‘da birçok isim üzüntülerini dile getiren paylaşımlarda bulunmuş oldu.

Türkiye Hanım Dernekleri Federasyonu: “Türkiye feminist hareketinin duayen isimlerinden sevgili kızkardeşimiz Çiğdem Aydın’ı kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Seni hep bilgeliğinle ve mücadeleden asla vazgeçmeyen duruşunla hatırlayacağız. Sevenlerinin başı sağolsun. #ÇiğdemAydın”

Arzu İmamoğlu: “Ülkemizin önemli değerlerinden, KA.DER, AÇEV gibi birçok kurumda değerli işlere imza atmış, psikolog, eğitimci, kadın hakları savunucusu Çiğdem Aydın’ı kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyim. Tüm sevdiklerine sabır diliyorum”

Necati Özkan: “Çok değerli bir dostumu kaybetmenin acısını yaşıyorum. Çiğdem Aydın ile Kader kampanyalarında çalışmış ve kendisini çok sevmiştim. Mükemmel bir insan, mükemmel bir kadın, mükemmel bir dost, lider ve aydındı. Mekanı cennet olsun. Ailesinin tüm ve sevenlerinin başı sağolsun.”

Aylin Nazlıaka: “Değerli mücadele arkadaşımız, kadın hakları savunucusu Çiğdem Aydın’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyorum. Yattığı yer incitmesin… Çiğdem Aydın’a Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum.”

Gamze Akkuş İlgezdi: “Kadın hareketinin önemli isimlerinden Çiğdem Aydın bizlere veda etti. Kararlı bir insan hakları savunucusunu, güven veren bir dostu kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyim. Başta sevgili eşi Sezai Aydın olmak üzere tüm ailesine, sevenlerine, kadın hareketine baş sağlığı diliyorum.”Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *