Harry Potter’ın yazarı, isminin tamamını niçin kullanmıyor? İtirafıyla şoke etti! – Magazin Mahallesi Kültür

JK Rowling, tacizci eski kocasından korkmuş olduğu için Harry Potter kitaplarını tam adıyla yayınlamadığını deklare etti. 55 yaşındaki yazar, Jorge Antes ile yaşamış olduğu fena evlilik deneyiminden sonrasında tam adını kullanmak istemediğini, bunu birazcık paranoyakça bulsa da yaptığını söyledi.

Rowling daha ilkin, kitapların hem adam hem de kız çocuklarına hitap etmesi için baş harflerini kullanmaya ikna edildiğini söylemişti. Sadece, yazar şimdilerde Neil Murray ile mutlu bir birlikteliği olsa da o dönemde ilk kocasına karşı uzaklaştırma emri çıkarmak zorunda kaldığını ve ondan korktuğunu söyledi.

Rowling, Arantes ile bir tek 18 ay evli kaldı ve 1993’te ayrıldı.

Baş harflerini kullanmanın yayıncının bir tavsiyesi olup olmadığı sorulduğunda, Rowling, “Kısmen doğru, yayıncımın bunun erkeklerin seveceği bir kitap olduğunu düşündüğü doğru” dedi.

Rowling sözlerine şu şekilde devam etti:

“Bu, daha önce hiç söylemediğim bir şey: Aslında tamamen farklı bir isim altında yayınlanmak istedim, çünkü zor bir evlilikten çıkacaktım ve biraz paranoyaktım. Gerçekten aptalcaydı, çünkü eski kocam ne yazdığımı biliyordu, hiç okumadı ama biz bunun hakkında konuşmuştuk, eğer bir gün duyarsa sanırım ben olduğumu anlardı. Ama başarılı olacağını düşünmemiştim, Portekiz’de olacağını düşünmemiştim ama o zamanlar biraz paranoyaktım…”

Rowling, gösterim dünyasında kitaplarını değişik isimlerle yayınevlerine göndermekle de oldukça Meşhur.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *