Harvey Weinstein ile Georgina Chapman resmen boşandı

Cinsel hücum suçundan hapis yatan Hollywood yapımcısı Harvey Weinstein ile Georgina Chapman’ın ayrılma davası resmen sonlanmış oldu.

Manhattan Yüksek Mahkemesi’nde görülen davaya, cezaevindeki Weinstein katılamadı.

Moda tasarımcısı Georgina Chapman, Meşhur yapımcıyla aleyhinde ortaya atılan bir takım cinsel hücum ve saldırı iddiasının peşinden 2017’de ayrıldı. Chapman, ayrılma davasının sürdüğü son iki senedir da Meşhur erkek oyuncu Adrien Brody ile ilişki yaşıyor.

20 milyon dolar talep etti

Bir partide tanışarak 2007’de evlenen 69 yaşındaki Weinstein ile 45 yaşındaki Chapman’ın India (10) ve Dashiell (8) adlarında iki evladı bulunuyor.

Çiftin ayrılma davası Ocak 2018’de başladı. Chapman, eski eşinden 15 milyon dolar ile 20 milyon dolar içinde tazminat ile evlatların velayetini talep etti.

Evlilik sözleşmesi ortaya çıktı

Çiftin yapmış olduğu evlilik sözleşmesine gore Weinstein, Chapman’a her bir evlilik yılı için 300 bin dolar eş desteği ödemek zorunda. 10 senenin peşinden ödeme miktarı 400 bin dolara çıkıyor. Anlaşmanın tam da çift 10’uncu yıl dönümlerine yaklaşırken yapıldığı öğrenildi.

Chapman ek olarak 15 milyon dolarlık West Village konağı ve 12 milyon dolarlık Hamptons sahil evi şeklinde evlilik varlıklarının bir kısmını ve öteki ödemeleri de sözleşmeyle güvence altına aldı.

Davada isimlerini gizli saklı tuttular

Çift, isimlerini gizli saklı tutarak ayrılma davası açtı ve bütün kayıtlar mühürlendi. Sadece davanın seyrinde çiftin çekişmesi esnasında, mahkemede “özel uçuşlar için ödemeler”, “Cannes’a çek”, “Vogue yazıları”, “sanığın hayırseverliğini belgeleyen makaleler” ve “kefalet fonlarının makbuzu” şeklinde kayıtlar yer aldı.

“Eşimden ayrılmayı seçiyorum”

Weinstein aleyhinde birden fala kişiye cinsel saldırıda bulunma iddiası ortaya atıldıktan sonrasında Chapman, Ekim 2017’de yapımcıyla yollarını ayırdığını duyurdu. “Kalbim bu affedilemez eylemler yüzünden acı çeken kadınlar için kırık” diyen Chapman, ayrılığını açıklarken, “Eşimden ayrılmayı seçiyorum. Küçük çocuklarımın bakımı benim için öncelikli olan” ifadesini kullandı.

“Yeniden ailemin hayatında olmayı umuyorum”

Chapman’ın açıklamasının peşinden, danışmanlık aldığını söyleyen Weinstein, “Daha iyi olduğumda ilişkimizi yeniden inşa edebiliriz” diye konuştu. Yapımcı ek olarak, “Onu ve çocuklarımızı seviyorum. Daha iyi olduğumda yeniden onların hayatında olmayı umuyorum” diye ekledi.

Weinstein, geçen mart ayında saldırı ve cinsel hücum suçundan 23 yıl hapis cezasına çarptırılarak cezaevine gönderildi.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *