Hull City’i satın alan Acun Ilıcalı, yepyeni hedefini deklare etti

Hull City‘yi 30 milyon pound karşılığında satın alan Acun Ilıcalı, İngiltere’deki ilk geniş röportajını DailyMail’den David Coverdale‘e verdi.

Internasyonal turnuvalarda İngiltere’yi desteklediğini söyleyerek söze süregelen Acun Ilıcalı’nın açıklamaları şu şekilde:

“1990 Dünya Kupası’nda İngiltere’nin başarısını oldukca iyi hatırlıyorum. Gascoigne ve Lineker’li kadro… O dönemki marşı bile ezbere biliyorum. İngiliz futboluna devamlı ayrı bir sevgim oldu. Bir ekip sahibi olmak benim hayalimdi. Maddi imkanım oluşunca İngiltere’den ekip almaya karar verdim. İngiliz futbolunun damarlarımdaki kana karışmasını istiyordum.

Bir sonraki Leicester City olmaya adayız

Başarının bir yılda geleceğini söyleyemem fakat gelecek sezondan itibaren yüksek bir konsantrasyonla Premier Lig‘e yükseleceğimizi düşünüyorum. İlk hedefimiz bu. Premier Lig‘e çıkarsak düşmeye aday takımlardan olmayacağız. Gayemiz ilk 6’ya oynamak olacak. Hull City‘nin Leicester City‘den noksan bir yanı bulunduğunu düşünmüyorum. Leicester’ın geçtiğimiz yıllardaki performansını takdir ediyorum. Bir sonraki Leicester City olmaya adayız. Hull City olarak kupalar kazanma potansiyeline sahibiz.

Devrim durumunda bir projem var…

Buraya para kazanmak için gelmedim. Planlarımda ‘Ne kadar kazanırım’ diye bir şey yok. Premier Lig‘e çıkmak için en pahalı değil fakat en doğru transferleri yapacağız. Taraftarlar da Premier Lig’e geri dönmek istiyorsa hep beraber çalışacağız. Taraftarlar kulübün mühim bir parçası. Taraftarları da oyuna dahil edecek, futbol tarihinde örneği görülmemiş bir devrimin hayalini kuruyorum. Bu planı şimdilik saklı tutmak isterim.

Hull City taraftarları ile Türkiye içinde bağ kuracağız

Hull City taraftarlarının güzel ülkemde, Türkiye’de dinlence yapabilecekleri planlar yapıyoruz. Türkiye’deki insanoğlu futbol hastası, İngiltere futbolunu da oldukca seviyorlar. Benim satın almam sonrasında Hull City‘ye de büyük bir ilgi oluşmuş durumda. Bunlar daha başlangıç. İleride torunlarımıza Hull City ile Türkler arasındaki bu bağları gururla anlatacağız.”Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *