Hülya Avşar’ın cinsel yönelimi şaşırttı! İlk kez deklare etti!

Masumiyet dizisiyle ekrana dönen Hülya Avşar, bir hastanede arkadaşını ziyaret etti. Çıkışta Show TV’den Eren Gürel’in sorularını yanıtlayan Avşar, hayatına kimseyi sokmamasının sebebini de söyledi.

‘Kafama nazaran birisi çıkarsa flört edebiliriz’

Ya gereksinim hissediyorsun diye abuk sabuk bir yaşam yaşayacaksın, ya da karşına muntazam biri çıkana kadar bekleyeceksin. Bir de ben oldukca alıştım, özgürlük oldukca güzel bir şey” diyen Avşar, şöyleki devam etti:

Para, seks… Bence özgürlük dünyanın en büyük mutluluğu. Bundan sonra kalk evlen… Onları unutun. Kafama göre birisi çıkarsa flört edebiliriz, hayatı yaşayabiliyoruz. Kızımı büyüttüm, herkesin kendine göre bir hayatı var. Güçlü kadın olmak güzel bir şey de erkek de güçlü olmalı. Ben sapyoseksüelim zaten. Kesinlikle zeka. Zeka benim için büyük bir güç. Bunların hepsini bir araya getirecek biri varsa bana haber verin. Var tabii öyle karşıma çıkmış olanlar. Kaya’nın zekası mesela, müthiştir.”

Hülya Avşar‘ın bu sözleri toplumsal medyada münakaşa yarattı.

Sapyoseksüel nedir?

Latince akıllı ve akıllı sözcüğü ‘’sapien’’ ile ‘’sexualis’’ kelimelerinin birleşmesinden gelen sapyoseksüel, kişinin bir kişiyi dış görünüşten ziyade beyin ve zekâ kriterlerine nazaran beğenmesidir. Araştırmalar da fizyolojik olarak ortalamanın üstünde olan sadece averaj zekaya haiz, birini çekici bulmayan sapyoseksüller kişinin zekâ seviyesini çekici bulur. Entelektüel tavırlardan, zekice meydana getirilen konuşmalardan ve esprilerden hoşlanırlar. Bir kişiye zekasından nedeniyle âşık olmak şekilde de özetlenebilir.

İnsanın bedeninden oldukca beynine duyulan hayranlık hissi olan sapyoseksüller, zekayı tahrik edici unsur olarak görürler. Kültür düzeyi, eğitim durumu, komiklik kabiliyeti sapyoseksüller için oldukca mühim kriterlerdir. Kısacası kolay kolay beğenmiyor ve karşı cinste aradığınız zekâ ise siz de bir sapyoseksüel olabilirsiniz.

Sapyoseksüellik iyi mi anlaşılır?

Bir ilişkiye başlarken buluşmak için tercih edilen ilk ortamın kitap evi olması o kişinin sapyoseksüel bulunduğunun bir emaresi olabilir.

Kendisini kuvvetli bir halde ifade eden, komiklik kabiliyeti kuvvetli olan kişiye orada âşık olabilirsiniz. Popülerlikten uzak, akıl ve mantık çerçevesinde meydana gelen bir sohbetten etkileniyor, karşı cinsle yazışmalarınızda gramer yazım kurallarına dikkat ediyorsanız  siz bir sapyoseksüelsiniz.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *