İBB’den son aymazlık: Topbaş döneminde meydana getirilen yolu biz yaptık diye duyurdular

İBB yönetimi AK Parti döneminde meydana getirilen eserlere konmaya devam ediyor. AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafınca önceki hafta duyurulan Başıbüyük-Samandıra Arası Yol Kavşak Projesi’ne yönelik bilgilendirme yapılmış oldu. İl Başkanlığı tarafınca meydana getirilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: Projenin ortalama yüzde 90’ı AK Parti döneminde tamamlandı. CHP’li İBB döneminde ise emek harcamalar bir süre durduruldu. Geriye kalan ufak çaplı emek harcamalar 2,5 yılda sadece bitirilebildi.

2018 YILINDA PROJENİN YÜZDE 98’İ BİTMİŞTİ

*2,5 senedir İstanbul’a yepyeni bir yapıt ve hizmet üretemeyen CHP’li İBB, AK Parti icraatlarının açılışını halletmeye devam ediyor. Guguk Kuşu Siyaseti’nin son örneği “Başıbüyük-Samandıra Arası Yol Kavşak Projesi.

*AK Parti döneminde yapımına başlanan otoyol projesi, toplam 5.6 km uzunluğuna haiz. 2 gidiş – 2 geliş şeritli otoyol yardımıyla averaj 45 dakika devam eden gezi süresi 10 dakikaya inmesi planlandı.

*Projenin ortalama yüzde 90’ı AK Parti döneminde tamamlandı. CHP’li İBB döneminde ise emek harcamalar bir süre durduruldu. Geriye kalan ufak çaplı emek harcamalar 2,5 yılda sadece bitirilebildi.

CHP’Lİ İBB YÖNETİMİ AK PARTİ’NİN YAPTIĞI YOLU BÖYLE SAHİPLENDİ

*Kent Hastanesi’nin yollarını yapmayan, İstanbul genelinde pek oldukca yol projesini durduran CHP’nin elinde İBB, “Yaptık Belediyeciliği”nden “Açtık Belediyeciliği”ne evrildi.

İBB SÖZCÜSÜ MURAT ONGUN ALGI YAPTI

AK Parti döneminde meydana getirilen yol ile ilgili İBB Sözcüsü Murat Ongun toplumsal medya hesabından bir paylaşım yapmış oldu. Ongun, 4 Ekim’deki paylaşımında, “Maltepe Başıbüyük-Samandıra yolunu tamamlayıp hizmete açtık. Yeni yol Kartal Köprüsü ile Kozyatağı arası yoğunluğu azaltırken Maltepe ile Sancaktepe-Sultanbeyli bağlantısını kolaylaştıracak.” ifadelerini kullandı.

Ongun, pişkinliğin dozajını daha da artırdı ve bugün bir paylaşım daha yapmış oldu, “Çok soran oluyor, yeni hizmete açtığımız Maltepe Başıbüyük-Samandıra Yolu ücretsizdir.” dedi.

KAYNAK: HABER7Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *