İlk korona virüsü hastası bulunmuş oldu! Wuhan’daki deniz ürünleri satıcısı çıktı!

ABD’nin önde gelen kurumlarından Arizona Üniversitesi’nde görevli Dr. Michael Worobey, bilimsel bir çözümleme hazırladı.

Dünyanın önde gelen bilim-teknoloji dergilerinden Science’ta gösterilen kapsamlı araştırma ile beraber Worobey, ilk Covid-19 hastasını bulduğunu deklare etti.

Verileri inceleyen ve kariyerini de virüs evrimi üstüne inşa eden Worobey, corona virüsünün bir laboratuvarda ortaya çıkmadığını deklare etti. Worobey, “İlk hasta Wuhan’daki canlı hayvan pazarında deniz ürünleri satan bir kişiydi” dedi.

Dünya Sıhhat Örgütü’nün incelemesinde hatalar bulunduğunu açıklayan Worobey, “İlk Covid-19 hastasının 8 Aralık’ta ortaya çıkan 41 yaşındaki Bay Chin isimli muhasebeci olduğu iddiaları gerçek değil. O, Wuhan’daki hayvan pazarından çok uzaklarda yaşıyordu. Fakat hayvan pazarında tezgahta çalışan ve üç gün sonra hastalanan kadın ilk hasta” ifadesini kullandı.

Meşhur bilim insanı, “Pazarcının Huanan Deniz Ürünleri Pazarı ile bağı vardı ve hastanedeki ilk hastaların verilerine baktığımızda salgının o bölgede çıktığı görülüyor” iddiasını ortaya attı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *