İmamoğlu’nun Diyarbakır programı belli oldu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu’nun hafta sonu Diyarbakır ve Batman’a yapacağı ziyaretin bilgileri belli oldu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, 31 Ağustos Cumartesi günü Diyarbakır’da görevden alınan belediye başkanı Selçuk Mızraklı ile görüşecek. İmamoğlu ek olarak Tahir Elçi‘nin mezarını da ziyaret edecek. Dana sonra ise Batman’a geçeceği öğrenildi.

Yansız Haber Ajansı’ndan Ferit Aslan’ın aktardığına gore, Batman CHP İl Başkanı Hüseyin Yaşar’ın yeğeninin düğününe katılmak suretiyle hafta sonu Diyarbakır ve Batman’a gidecek olan İmamoğlu, Cumartesi sabahı Diyarbakır’a giderek CHP Diyarbakır İl Başkanlığı’nı ziyaret edecek ve bir basın toplantısı düzenleyecek. İmamoğlu sonrasında, 2015 senesinde öldürülen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin mezarını ziyaret edecek. Gömüt ziyaretinin peşinden İçişleri Bakanlığı tarafınca görevinden alınan ve yerine kayyım atanan HDP’li Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı ile bir görüşme gerçekleştirecek.

Ondan sonra Batman’a geçeceği belirtilen İmamoğlu, gece Batman’da düğüne katılacak. İmamoğlu, ertesi gün gene Diyarbakır üstünden İstanbul’a geçecekHaber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *