İmkansızlıklar içinde yiyecek yapıyor! Taha Duymaz kimdir?

Köydeki evinin mutfağından çekmiş olduğu yiyecek videolarıyla ortalama 500 bin takipçiye ulaşan 17 yaşlarında Taha Duymaz, adeta her insanın gönüllerini fethetti. 3 malzemeyle yiyecek halletmeye çalıştığını söyleyen Taha Duymaz’ın yaşamı ve bilgileri yazımızda.

Hatay Yayladağı ilçesinde Güveççi Köyü’nde yaşayan  Taha Duymaz, küçücük mutfağında çekmiş olduğu yiyecek videolarıyla toplumsal medyanın en oldukca konuşulanları içinde. 12 kardeşli bir ailede yaşayan ve ekonomik zorluklar çeken Duymaz, video çekmeye iyi mi başladığını ve hayallerini söyledi. 

Posta gazetesine hususi röportaj veren Taha Duymaz, okula gidemediğini 4. sınıfta eğitimini bırakmak zorunda kaldığını söylemiş oldu. Otomobile bindiğinde kusmaya başladığını özetleyen Duymaz, “Arabaya binemiyorum küçüklüğümden beri. Başım dönüyor, midem bulanıyor. Hep zorla bindirildim arabaya. Komşumuzun bir akrabası, bu sorunumu çözmem için bana şehirde psikolog ayarladı. Onun ilk randevusu için çıktım sadece köyden ve o randevuya bir hafta kala arabaya bineceğim diye sürekli kusmaya başladım. Bir kere gittim doktora, bir daha gidemedim. Yıllarca doktora gitmedim, hastalanınca hep kendi kendimi tedavi ettim. Bahsettiğim komşumuzun götürdüğü doktor ilaçlar verdi, “Düzenli gel” dedi, gidemedim. Fazlaca zor günler geçirdim. Köyden çıkmıyorum, kendimi eve hapsettim. Küçüklüğümden beri duygusalım, bu da aslen okula gidemememin bir sebebi. Ben evden çıkmadığım için pek dostum yok, aslına bakarsan benim yaşımda olanlar da okula gidiyor” dedi.

“ALABİLDİĞİM 3 MALZEMEYLE FARKLI YEMEKLER YAPMAYA ÇALIŞIYORUM”

Kronik hastalıkları olduğundan çalışamayan Taha Duymaz’ın anne ve babası, devletin verdiği 800 lira ile geçinmeye çalışıyor. Maddi imkansızlıklardan nedeniyle ve yaşamış olduğu köyde 3 bakkal olduğundan her malzemeyi alamadığını söyleyen Duymaz, sözlerine şu şekilde devam etti: “Hep aynı malzemelerle farklı yemekler yapmaya çalışıyorum. Yemek yapmak beni iyileştirmeye başladı. Resmen terapi ediyor. İçimde verdiğim psikolojik savaşın azaldığını hissediyorum yemek yaptıkça.””Durumumuz iyi olmadığı için ‘Belki yeteneklerimi gösteririm, para kazanırım’ düşüncesiyle 2015 senesinde YouTube kanalı açtım. Minik bir telefon vardı, onunla çekiyordum. Telefon bozulunca kanalı silmek zorunda kaldım. Sonrasında gene açtım, gene telefon bozuldu. 2019’da açtığımda aynı problemi yaşamadım. Sonrasında baktım Instagram’a daha oldukca bakılıyor. Oraya da videolar çekip koymaya başladım. Kısa sürede takipçim arttı.”

“GÜZEL BİR MUTFAĞIMIZIN OLMAMASI BANA ENGEL DEĞİL”

“Videolarımı kız kardeşim çekiyor. Kendimi ne zaman kötü hissetsem mutfağa giriyor, yemek yapıyorum. Hayatımı yemeğe adadım. Kız kardeşim de sağ olsun bana yardım ediyor. Bu video işine ilk başladığım zamanlar evde yere oturup yemek yapıyordum. Güzel bir mutfağımız yok, malzeme eksiğim çok ama bunlar bana engel olamıyor.”

Gundemtube.com haber platformu ile güncel ve yeniliklerden haberdar ol! Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *