‘İnsanlar İkiye Ayrılır’ filmi, 10 Eylül’de gösterime girecek

Rol aldıkları mühim yapımlarla oldukça konuşulan başarıya ulaşmış oyuncular Burcu Biricik, Pınar Deniz ve Aras Aydın’ın başrollerini paylaşmış olduğu ‘İnsanlar İkiye Ayrılır’, 10 Eylül’den itibaren sinemaseverlerle buluşuyor. İlk filmi ‘Karışık Kaset’le tanınan Tunç Şahin’in proje tasarımını ve senaristliğini üstlendiği, hem de da yönetmen koltuğuna oturmuş olduğu ‘İnsanlar İkiye Ayrılır’, BluTV’nin dikkat çeken orijinal yapımlarından ‘7YÜZ’ün dünyasından yola çıkılarak hayata geçirildi.

BluTV ve Bir Film ortak yapımcılığındaki ‘İnsanlar İkiye Ayrılır’da, bankaların çeşitli sebeplerden peşine düşemedikleri borçları satın alıp her ne pahasına olursa olsun öğrenim etmeyi kendine misyon edinmiş bir şirkette çalışan Duygu ve Bahadır’ın yollarının Ceren’le kesişmesiyle değişen hikayeleri anlatılıyor. Film gerilimi ve sürprizlerle dolu kurgusuyla dikkat çekiyor.

Son olarak Ayvalık Film Festivali’nde seyircilerle buluşan film, geçtiğimiz yıl Antalya Film Festivali’nden ‘En İyi Senaryo’ ve ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ (Nezaket Erden) ödülleriyle ayrıldı. Filmin başrollerinde bulunan Burcu Biricik, Pınar Deniz ve Aras Aydın’a Başak Daşman, Erdem Akakçe, Nezaket Erden, Gökay Müftüoğlu ve Sabahattin Yakut’un yer almış olduğu varlıklı bir oyuncu ekibi eşlik ederken Metin Akdülger ve Hazal Türesan da konuk oyuncu olarak yer ediniyor.

Merakla beklenen ve yapmış olduğu sert sistem eleştirisi ile dikkat çeken ‘İnsanlar İkiye Ayrılır’, 10 Eylül Cuma gününden itibaren sinemalarda.

Mevzu:

Görevleri, borçlu insanları ruhsal baskı ile köşeye sıkıştırarak, yapabilecekleri en yüksek tahsilatı yapmak olan Duygu ve Bahadır, Ceren Gürel adlı bir borçlunun dosyasını takip etmeye adım atar. İkili bir taraftan genç hanımı sıkıştırmak için akıl oyunları oynarken, öte taraftan da dosyanın sonunda alınacak prim için birbirlerine karşı amansız bir savaşım içine girer.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *