Instagram, kullanıcılarına para ödeyecek – Magazin Mahallesi Teknoloji

Toplumsal medyadaki kısa videoların popülerliği her geçen gün artıyor. Bu akım üstüne kurulan platformlardan önde gelen TikTok, başarısıyla rakiplerine de örnek oluyor. Söz mevzusu rakiplerden önde gelen Instagram, kısa videolar için ‘Reels’ hususi durumunu kullanıma sunmuştu.

İçerik üreticilerine para ödenecek

ShiftDelete’nin TechCrunch ve Business Insider raporlarından aktardığına gore ‘Reels’ videoları aleyhinde duyurulan bonus programında Instagram’ın 2022 yılına kadar içerik üreticilerine 1 milyar dolara yakın ödeme yapacağı kaydedildi.

TechCrunch’ın raporunda işaret etmiş olduğu Reddit gönderisinde paylaşılan bir ekran görüntüsü, ‘Reels’ videosunun ortalama 58 milyon izlenmesine karşılık 35 bin dolar verileceğine işaret ediyor. Bu miktar, Business Insider‘ın raporundaki 280 bin takip edeni olan Sam ve Cori Werrell‘a meydana getirilen teklifle doğru orantılı.

Azca takipçili üreticilere daha azca ödeme

Daha azca takipçi ve izlenmeye haiz içerik üreticilerine ise daha azca miktarlarda ödemeler yapılıyor. Ortalama 52 bin takipçili Maddy Corbin, kendisine 1000 dolara kadar teklif edildiğini deklare etti. Bazı öteki içerik üreticilerin verdiği rapora gore ise 800 ya da 600 dolar civarında teklifler sunuluyor.

Teklif edilen ödeme miktarları gene de değişim gösterebiliyor. Mesela 24 bin takipçili bir içerik oluşturucunun ortalama 9 milyon izlenmesine 8 bin 500 dolar teklik edilirken 15 bin takipçili bir öteki içerik oluşturucuya da aynı teklif yapılmış oldu. Bu da, fazlaca daha çok takipçi ve görüntülenmeye haiz Corbin’e meydana getirilen teklifin fazlaca üstünde. Bu sonuçlar doğrultusunda şirket, hemen hemen izlenme/ödeme denkleminde kati bir sistem oturtmamış benzer biçimde görünüyor.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *