Instagram kullanıcılarını ilgilendiriyor! Artık bildirimlerle gösterilecek!

Feysbuk servislerinde geçtiğimiz haftanın ilk gününde altı saatten uzun devam eden bir kesinti yaşanmıştı. Bu kesintinin kurbanlarından kabul edilen Instagram, kullanıcıları bu biçim teknik problemler mevzusunda bilgilendirecek uygulama içi bildirimleri kontrol etmeye başladığını duyurdu.

*Bu yepyeni ikazlar, uygulama içi bildirimlerin yanı sıra Etkinlik akışında da gösterilecek.

*Mesajlarla kullanıcılar sorunların spesifik nitelikleri mevzusunda bilgilendirilecek.

*Hikayelerin yüklenememesi şeklinde hususi sorunların yanı sıra büyük ölçekli kesintiler mevzusunda da burada data verilecek.

Instagram’dan meydana getirilen açıklamada, kullanıcılara her mevzuda bildirim gönderilmeyeceği sadece mühim görülen mevzularda ve daha geniş ölçekli sıkıntılarda bu özellikten faydalanılacağı açıklandı.

Şirket, söz mevzusu özelliğin ilk olarak ABD’de kontrol edileceğini deklare etti.

Instagram, “hesap durumu” adını taşıyan yepyeni bölümünü de duyurdu. Kullanıcılar bu bölümde hesaplarıyla ilgili ne olup bittiğini takip edebilecek. Burada kaldırılan paylaşımlar mevzusunda data alınabilecek. Hem de hesabın kaide ihlâli sebebiyle askıya alınabileceği mevzusundaki ikazlar da bu bölümde görüntülenebilecek. Şirket böylelikle kullananların maruz kaldıkları yaptırımları daha net şekilde anlayabilmesini amaçlıyor.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *