Instagram’ın öykü beğenme özelliği Türkiye’de!

Yazları Instagram, hikayeler için yepyeni bir özelliği kontrol etmeye başladı. Alessandro Paluzzi adlı teknoloji ajanı tarafınca ortaya çıkarılan bilgilere nazaran şirket, hikayelere bir beğeni butonu eklemek için kolları sıvadı. WABetaInfo da bu özelliği doğrulayarak geliştirme aşamasında olduğu yönünde bizleri bilgilendirmişti.

ShiftDelet’te yer edinen habere nazaran, nihayet Instagram’ın yepyeni özelliği karşımıza çıkmaya başladı. Bugün bazı kullanıcılar, takip etmiş olduğu profillerin hikayelerine göz atarken sağ alt köşede bir kalp butonu ile karşılaştı. Beklenen yeniliğin böylelikle Türkiye’de kullanıma açılmaya başlandığı ortaya çıktı.

Instagram hikayeleri için beğeni süreci başladı

Geçtiğimiz aylarda Alessandro Paluzzi, uygulamanın gizli saklı kodları arasından öykü beğenilerini ilk kez gün yüzüne çıkarmıştı.

Uygulama, bazı talihli kullanıcılarının karşısına “Artık hikayeleri beğenebilirsiniz” notuyla çıktı. “Hikayelere direkt mesaj göndermeden ifade bırakmanın bir yolunu test ediyoruz. Sadece hikayeyi paylaşan kişi beğendiğini görebilir.” şeklinde bu özellik tanımlandı.

Şu anda Instagram, ne yazık ki bu özelliği kısıtlı sayıda kullanıcıya açmış durumda. Siz de o talihli hesaplardan biriyseniz, herhangi bir hikayeye göz atarak özelliğe ulaşıp ulaşamadığınızı denetim edebilirsiniz. Yakında bütün kullanıcılara açılacak fonksiyonun hemen hemen kontrol aşamasında bulunduğunu, kademeli olarak dağıtılmaya başlandığını da hatırlatmak isteriz.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *