Instagram’ın yepyeni özelliği ‘Sen de ekle’ kullanıma açıldı

Toplumsal medya platformu Instagram, bir süredir kontrol etmiş olduğu “Sen de Ekle” hususi durumunun duyurusunu Twitter üstünden gerçekleştirmiş oldu. Instagram’ın yepyeni özelliği, kullananların kendi içerikleriyle başkalarının öykü içeriklerine cevap vermelerini sağlayarak bir öykü zinciri meydana getirmeye olanak sağlıyor.

Instagram, daha ilkin “Sen de Ekle” isminde olan bir özelliğin testlerine başlamıştı. Bu özellik, artık Instagram tarafınca resmi duyurusu yapılarak kullanıma sunuldu.

“Sen de ekle” özelliği nedir?

Sen de Ekle” özelliği, öykü sekmesinde yer edinen çıkartmalar içinde bulunuyor. Bu çıkartma ile beraber kullanıcılar, bir istemi yada belirli bir mevzuyu izleyerek öteki kullananların hikayelerine kendi hikayeleriyle cevap verebiliyor. Böylece bir nevi bir öykü zinciri oluşuyor.

Bu özellik, kullananların birbiriyle olan etkileşimi artırmayı amaçlıyor şeklinde görünse de, takip edecek daha çok insanı keşfetmenin bir yolu olarak da görülüyor. Şundan dolayı bir kullanıcının hikayesindeki “Sen de ekle” çıkartmasına tıkladığınızda, cevap veren kişileri ve hikayelerini görmek mümkün.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *