iPhone 13 Pro maketi sızdırıldı! İşte iPhone 13 Pro aleyhinde detaylar…

Dünyanın en popüler markalarından kabul edilen Apple, iPhone 13 PRO için harekete geçti. Hal bu şekilde olunca iPhone 13 tasarımı, özellikleri ve fiyatı merak mevzusu oldu. iPhone 13 Pro’nun maketinin sızdırıldığı iddia edildi. İşte iPhone 13 aleyhinde detaylar…

Apple, orijinal tasarımından neredeyse modası geçmiş görünecek kadar uzaklaşmadı. Sadece iPhone 13 serisi ile Apple’ın işleri birazcık değiştirdiği söyleniyor ve bu son sızıntı, çentiğin ne kadar ufak olacağını ortaya koyuyor.

iPhone 13 işlemci üretime geçiyor

Apple’ın bu yıl sonlarında piyasaya süreceği iPhone 13 serisinin, yonga seti aleyhinde yepyeni haberler ortaya çıktı. TSMC yakında üretime geçiyor.

Çentikler, iPhone kullanıcıları için artık lüzumlu bir fenalık haline geldi. Eski bir tasarımın ötesinde çentiğin boyutu, altındaki bütün donanımı, bilhassa de Face ID TrueDepth donanımını barındırmak için lüzumlu. Zira çentik ne kadar büyükse, pikselleri görüntülemek için kullanılamayan alan da o denli büyük oluyor.

MacOtakara adlı bir site, aksesuar üreticilerine yollanan iPhone spesifikasyonlarına gore 3D baskılı iPhone 13 Pro‘yu gün yüzüne çıkardı. Bu tip baskıların, yepyeni boyutlara gore ayarlanması ihtiyaç duyulan kılıflar ve ekran koruyucular benzer biçimde şeyleri hazırlamalarına olanak tanımak için çoğu zaman lansmandan ilkin üreticilere gönderildiğini belirtelim.

iPhone 13 Pro olduğu iddia edilen maketin çentik kısmının, 12 serisindeki 5.35 mm ve 34.83 mm değerlerinin aksine 5.35 mm uzunluğunda ve 26.8 mm genişliğinde olduğu belirtiliyor.

Başka bir deyişle, çentiğin birazcık daha uzun fakat evvelkinden mühim seviyede daha dar olacağı ifade ediliyor. Boyuttaki bu değişim, Apple’ın kulaklık hoparlörünü çentik yerine çerçevenin üst kenarına taşımasına bağlanıyor.

Ek olarak kamera bileşenlerinin de daha ufak bir alanın kullanımını en üst düzeye çıkarmak için tekrardan düzenlenmiş olduğu iddia ediliyor. Ortaya atılan bütün bu bilgilerin şu anda yalnızca bir iddiadan ibaret olduğu ve her şey için daha oldukça erken olduğu belirtelim.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *