İş insanı Glen de Vries, tayyare kazasında yaşamını yitirdi

29 Haziran 1972 doğumlu Amerikalı iş insanı Glen de Vries, Medidata Solutions‘ın CO-CEO‘su ve kurucularındandı. 49 yaşındaki iş insanı bununla birlikte Essex County‘deki Fischer Aviation uçuş okulunun da sahibiydi.

2021’in Ekim ayında Blue Origin‘in New Shepard mekiğiyle beraber uzaya giden ilk üç sivil yolcudan biri olarak tarihe geçmişti. Vries’ın yanı sıra Uzay Yolu oyuncusu William Shatner, Audrey Powers ve Chris Boshuizen de bu unvanı elde etmişti.

Carneiege Mellon Üniversitesi‘nden 1994 senesinde mezun olan de Vries, Biyoloji Bilimleri mezuniyet belgesi almıştı.

Uzay yolculuğundan 1 ay sonrasında yaşamını yitirdi

Haber Global’in elde etmiş olduğu bilgiye nazaran iş insanı Glen de Vries, uzay yolculuğuyla tarihe geçtikten yalnızca 1 ay sonrasında, 12 Kasım’da New Jersey, Hampton’da içinde bulunmuş olduğu uçağın düşmesi sonucu yaşamını yitirdi.

FAA’in ilk raporuna nazaran tayyare “bilinmeyen koşullar altında” meydana gelen kaza sonucu paramparça oldu. Uçakta De Vries’ın yanı sıra 54 yaşındaki uçuş eğitmeni Thomas Fischer da vardı ve o da yaşamını yitirdi.

Co-Ceo ne demek?

Co-Ceo bilhassa oldukca sahipli şirketlerde bulunan, firmanın günlük çalışmalarını takip eden ve şirket içindeki çalışmaların büyük bir bölümünden görevli olan şahıs olarak tanımlanabilmektedir. COO şirket içindeki emekleri takip etmekte, bu emekler ile ilgili raporlamaları en üst ve en yetkili makama sunmaktadır.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *