İş insanı Petr Kellner, helikopter kazasında öldü

Çekya, ülkenin en varlıklı iş insanı olan 54 yaşındaki Petr Kellner’ın ölümünün şokunu yaşıyor…

2020 verilerine nazaran 19 milyar dolardan fazla varlığı olan Kellner’ın Alaska’da gezi etmiş olduğu sırada içinde bulunmuş olduğu helikopterin düşmüş olduğu açıklandı.

Internasyonal haber ajanslarına son dakika gelişmesi olarak yansıyan vakada Kellner’ın ve o sırada helikopterde bulunan 5 kişinin daha yaşamını yitirdiği açıklandı.

Mahalli basına yansıyan haberlerde Kellner ile beraber Gregory Harms, Benjamin Larochaix, Sean McMannany ve pilot Zachary Russel’ın da yaşamını yitirdiği kaydedildi. Yetkililer grubun Alaska’daki bir kayak tatilinden döndüğünü ve helikopterde turistlerin yanı sıra rehberlerin de bulunduğunu söylemiş oldu.

Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı

Tordrillo Mountain Lodge isminde tesiste kalmış olduğu açıklanan Kellner ile ilgili izahat meydana getiren şirket sözcüsü Mary Ann Pruitt, “3 misafir ve iki rehber vardı. Harms, helikopterli kayak konusunda Alaska’nın en iyisiydi ve uzun yıllar birlikte çalıştık. Bu işteki en deneyimli rehberdi. McMannany de 10 yılı aşkın bir süredir rehber ve son 5 yıldır birlikte çalıştık. O da çığ konusunda bir uzmandı ve çok deneyimliydi” dedi.

Pruitt, “Kellner ve Larochaix, sadık müşterilerimizdendi ve sık sık bizi ziyarete gelirlerdi. Bu acı haber hem çalışanlarımız hem de yakınları için çok acı” dedi.

Eurocopter AS50 tipi helikopterin niçin düşmüş olduğu bilinmezken vakayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Ülkenin en varlıklı insanı

Kadife Devrimi’nden sonrasında Çekya’da ithalat ve ihracat meydana getiren Kellner, 1991’de yatırım fonu PPF’i kurdu. Kısa sürede büyük başarılara ulaşan şirket Kellner’ı da ülkenin en varlıklı insanı haline getirdi.

Forbes’un yayınladığı listelerde dünyanın en varlıklı milyarderleri içinde gösterilen Kellner, ülkenin en varlıklı iş insanı olarak tanınıyordu.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *