İSTANBUL-ZEYTİNBURNU’NDA 4 KATLI BİNADA ALEVLERİN ARASINDAN 3 KİŞİ AŞAĞI ATLADI; 3’Ü AĞIR, 4 YARALI

ZEYTİNBURNU, İSTANBUL (DHA) – Haber -Kamera: Soner HASIRCIOĞLU/ İstanbul DHA

Zeytinburnu‘nda 4 kattan oluşan binada çıkan yangında mahsur kalan biri hanım yabancı uyruklu 3 şahıs alevlerin arasından aşağıya atladı. Vatandaşların battaniye açarak kurtarmaya çalmış olduğu 3 şahıs ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Yangın esnasında bir kişinin de dumandan etkilendiği öğrenildi. Dairede mahsur kalan kişilerin aşağı atlama anları ise cep telefonu kameralarına yansıdı.

Yangın Zeytinburnu, Veliefendi Mahallesinde saat 01.45 sıralarında çıktı. Edinilen bilgiye bakılırsa, 75/12 Sokak üstünde bulunan 4 kattan oluşan binanın en üst katındaki daireden alevlerin yükseldiğini gören mahalle sakinleri durumu derhal itfaiye, sıhhat ve polis ekiplerine haber verdi. İhbar üstüne vaka yerine oldukca sayıda itfaiye, sıhhat ve polis ekibi sevk edildi. Kısa süreden büyüyen alevler bütün katı sardı.

3 KİŞİ AŞAĞI ATLADI

Vaka yerine gelen itfaiye ekipleri alevlere iki koldan da müdahale etti. Bu sırada dairede yaşayan ve adları öğrenilemeyen biri hanım yabancı uyruklu 3 şahıs alevlerin içinde kalmamak için aşağı atladı. Sokaktaki vatandaşlar ise battaniyeler ile aşağıda tedbir aldı. Alevlerin yükseldiği dairede bulunan 3 yabancı uyruklu şahıs beton zemine düşerek ağır yaralandı. Sıhhat ekipleri de alevlerin arasından atlayan 3 kişiye ilk müdahaleyi yaparak en yakın hastaneye kaldırdı. Hastaneye kaldırılan yaralıların durumlarının ağır olduğu öğrenildi. İtfaiye ekiplerinin ortalama 30 dakikalık emek harcaması sonucu dairede çıkan yangın söndürüldü. Yangın sonrası dairede hasar meydana geldi. İtfaiye ekipleri yangının çıkış sebebini araştırırken, polis ekiplerinin de vakayla ilgili soruşturma başlatmış olduğu öğrenildi.

AŞAĞI ATLAYANLAR CEP TELEFONU KAMERASINDA takipçi satın al

Alevlerin yükseldiği dairden aşağı atlamak isteyenlerin görüntüsü vatandaşların çekmiş olduğu cep telefonu görüntülerine yansıdı. Görüntülerde bir kişinin aşağı atlamaya çalmış olduğu görülüyor. Sokakta bekleyen vatandaşlar ise battaniye ile tedbir alıyor. Görüntülerin devamında ise aşağı atlayan şahıs beton zemine düşüyor. Bir başka görüntü de ise aynı daireden bir kişinin de atlamaya çalmış olduğu görülüyor.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *