İşte WhatsApp’ta silinen mesajları okumanın 2 yolu…

Artık Feysbuk değil “Meta” çatısı altında hizmet veren çevrim içi mesajlaşma uygulaması WhatsApp, milyonlarca kullanıcının en oldukça tercih etmiş olduğu platformlar içinde içeriyor.

Anlık bildiri imkanı sunan WhatsApp, her geçen gün bünyesine yepyeni özellikler eklemeye devam ediyor. Sadece WhatsApp‘ın öyleki bir özelliği var ki bazı durumlarda hakkaten sinir bozucu olabiliyor. Doğal ki ‘Bu mesajı herkesten sil’ özelliğinden bahsediyoruz.

Yanlışlıkla gönderdiğimiz mesajların silinebiliyor olması büyük bir avantaj sağlasa da bizlere yollanan bir mesajın hemen hemen biz okuyamadan silinmesi büyük bir merak uyandırıyor.

”Acaba ne yazdı?” diye düşünmekten kendimizi alıkoyamadığımız bu durumda akıllara tek bir sual geliyor: WhatsApp’ta silinen mesajları okumak mümkün mü?

Peki WhatsApp‘ta silinen mesajlar iyi mi okunması mümkün? WhatsApp’ta silinen mesajlar iyi mi geri getirilir? İşte milyonlarca kullanıcının merak etmiş olduğu WhatsApp’ta silinen mesajları okumanın yolu…

Whatshapp’ta silinen mesajları okumanın yolu

Diyelim ki birine bildiri gönderdiniz ve kısa süre içinde o mesajı sildiniz. Karşı tarafın mesajı asla görmeyeceğini düşünüyorsunuz. Sadece yanılıyorsunuz. Karşı taraf mesajı asla görmemiş olsa bile okuyabiliyor. Ne şekilde mi? İşte cevabı…

Konuştuğunuz şahıs, size gönderilmiş olduğu mesajı sildiyse WhatsApp’ı telefonunuzdan silip yine yükleyin. Bu işlemi tamamladığınızda bildiri geçmişiniz yedeklenmiş olacağından, silinen mesajı görme olanağına haiz olacaksınız.

Çevrimiçi olduğunuz sırada size yollanan bir bildiri silindiğinde, ‘bu bildiri silindi’ şeklinde bir uyarıyla karşı karşıya gelirsiniz. Böylece bildiri, konuşma geçmişinden silinse dahi telefon hafızasında depolanmaya devam eder.

Silinen mesajı okumanın ikinci yöntemi

WhatsApp‘ta, karşı tarafın gönderdikten sonrasında silinmiş olduğu mesajları okumanın bir öteki yolu, bildirimleri kaydeden bir uygulama kullanmak.

WhatsApp silinen mesajların bildirimlerini de siliyor. Sadece bu tür üçüncül uygulamalar yollanan mesajları silinmeden depolayabiliyor. Doğal bu tür uygulamaların güvenilirliği daima bir sual işareti.

Adım adım Whatsapp’tan bildiri silme

Mesajları herkesten yada yalnız kendinizden silebilirsiniz.

Mesajları herkesten silme özelliği: Bu özellik, gönderdiğiniz belirli mesajları bir gruptan yada bireysel sohbetten silmenizi sağlar. Bilhassa yanlış sohbete bildiri gönderdiyseniz yada gönderdiğiniz mesajda bir hata var ise bu özellik oldukça yardımcıdır.

Herkesten sildiğiniz mesajlar, alıcılarınızın sohbetlerinde “Bu mesaj silindi” ifadesiyle değiştirilecektir. Benzer şekilde, söyleşi pencerenizde ”Bu bildiri silindi” ifadesini görürseniz bu, gönderenin mesajını herkesten silinmiş olduğu anlamına gelir.

Mesajları herkesten silmek için:

•WhatsApp’ı açın ve silmek istediğiniz mesajın bulunmuş olduğu sohbete gidin.

•Mesaja dokunup basılı tutun > menüden Sil seçeneğini işaretleyin.

•İsteğe bağlı olarak, aynı anda birden fazla mesajı silmek için daha çok bildiri seçin.

•İstenirse Öteki’e dokunun > menüden Sil’i seçin.

•Sil > Herkesten Sil’e dokunun.

Not: İletilen mesajların herkesten başarıyla silinebilmesi için hem sizin hem de alıcının Android, iPhone yada Windows Phone için WhatsApp’ın son olarak sürümünü kullanıyor olmanız gerekir.

Siz yada alıcınız Android, iPhone yada Windows Phone için WhatsApp’ın son olarak sürümünü kullanmıyorsanız bu özellik desteklenmeyecektir.

Alıcılar mesajınızı silinmeden ilkin yada bildiri silme işlemi başarı göstermiş olmadığında görebilirler. Mesajı herkesten silme işleminin başarı göstermiş olmadığı durumlar size bildirilmez.

Mesajları kendinizden silme özelliği: Bu özellik, telefonunuzdan gönderdiğiniz yada aldığınız mesajların sizdeki kopyalarını silmenizi sağlar. Bu işlemin alıcılarınızın sohbetleri üstünde bir tesiri yoktur. Alıcılarınız o mesajları kendi söyleşi ekranlarında görmeye devam edeceklerdir.

Mesajları kendinizden silmek için:

•WhatsApp’ı açın ve silmek istediğiniz mesajın bulunmuş olduğu sohbete gidin.

•Mesaja dokunup basılı tutun > menüden Sil seçeneğini işaretleyin.

•İsteğe bağlı olarak, aynı anda birden fazla mesajı silmek için daha çok bildiri seçin.

•İstenirse Öteki’e dokunun > menüden Sil’i seçin. Sil > Benden Sil’e dokunun.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *