Juventuslu genç futbolcusu Bryan Dodien, yaşamını yitirdi

İtalya futbolu güne üzücü bir haberle başladı. Juventus’un gelecek vaad eden 17 yaşındaki futbolcusu Bryan Dodien, kansere karşı uzun süredir verdiği mücadeleyi yitirdi.

Juventus Kulübü, “Bryan ve ailesiyle birlikte yas tutuyoruz” paylaşımı ile üzücü haberi dünyaya duyurdu.

Sözcü’de yer edinen bilgiye gore, Manchester United’ın yıldızı Paul Pogba, 2015’te Juventus formasıyla oynadığı Torino derbisinde attığı golü, “Bryan seninleyim” yazılı bir formayla genç futbolcuya armağan etmişti.

Ertesi yıl Pogba, Serie A şampiyonluğunu kutlarken Bryan Dodien’i soyunma odasına çağrı etti.

O sıralarda Bryan, 3 senelik tedavisinin ortasındaydı ve 2018 Noel’inden derhal ilkin iyileşmeye başladı. Juventus bir ay sonrasında onu tekrardan takıma dahil etti ve Pogba, orta saha oyuncusu genç arkadaşını 2019’da U15 takımına katılmış olduğu için kutlama etti.

28 yaşındaki Pogba, Bryan’ın kanserle savaşını özetleyen bir video paylaşarak “Seninle gurur duyuyorum arkadaşım. Bana ve pek çok kişiye ilham kaynağı olduğun için teşekkürler” notunu yazmıştı.

Bryan’ın vefatı sonrasında Twitter’dan acı haberi veren Pogba, “Çok üzücü bir haber. Dualarım ailesiyle birlikte. Sevdiğim birini kaybetmek asla kolay değil ama seni asla unutmayacağım. Çok savaştın, güçlüydün ve herkese örnek oldun. Bryan, özleneceksin” ifadelerini kullandı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *