Kadir Doğulu, Neslihan Atagül ile mutlu evliliğin sırrını deklare etti

Milliyet’ten Sercan Kısmet, bayram vesilesiyle Doğulu’yla dizisini, sektördeki yıllarını, yapım şirketini ve eşi Neslihan Atagül Doğulu’yla olan evliliğini konuştu.

‘Aşkın Tarifi’nde bir şefsiniz. Sizce aşkın tarifi iyi mi?

Aşkın en büyük özelliği, o tarifleri bozmak. İnsan aşık olduktan sonrasında ‘Olmaz’ dediklerinin hepsini yapar. Aşk başa erişince hepsi yapılır. O yüzden aşkın hali var, o halle de yapılamayacak şey yok. İnsanın çözemediği her şeyi, o halle çözebilme imkanı mümkün. Ne demek istediğimi aşık olan hepimiz anlamış olur.

Fırat intikam almaya çalışıyor. Siz intikamcı biri misiniz?

Değilim, fakat o güdüyü bilirim. İntikam almak istediğim zamanlar oldu, o hisse kapıldım fakat bu duygunun fazlaca daha güzel bir şeye evrilmesine çaba sarf ettim.

Birçok karaktere büründünüz fakat sanki Fırat daha sizden biriymiş benzer biçimde…

Bu projede başka bir yönümü gösteriyorum. Fırat karakteri benim benzer biçimde Cenup’de büyümüş ve mutfakta yetişmiş. Bana benzeyen fazlaca tarafı var fakat bana ilişkin olmayan yönü daha çok… İkisinin birleşimi insanlarda değişik ve güzel bir idrak yarattı. Komediye arzum vardı. ‘Aşkın Tarifi’ yardımıyla, değişik bir tarafımı seyirciyle buluşturuyorum.

Partneriniz Serra Arıtürk’le iyi bir enerji yakaladınız. Onun ilk dizisi olduğundan güçlük yaşadınız mı?

Oldukca iyi mutabık kaldık. Açık fikirli ve bu işe iştahlı… İlk kez oyunculuk yapması insanlara handikap benzer biçimde gelebiliyor fakat benim son projelerimde çoğu zaman tercihim, yepyeni yeteneklerden yana… Serra da hem istekli hem de fazlaca yetenekli… Oldukca iyi anlaşıyoruz, bu da ekrana yansıyor.

Restoran açma hayaliniz var. Dizide şef olduğunuz için süreç daha süratli ilerler mi?

Oyunculuktan ilkin mekan işletmeciliği yapıyordum. Bir restoranın her biriminde çalıştım. 14 yıl değişik mekanlarda ve görevlerde yer aldım. Oyunculukta uzun bir ara verdiğim vakit restoran işletmeciliği mevzusunda adım atmak isterim. Doğru vakti arıyorum. Oyunculuk ve restoran işletmeciliğini aynı anda yapmak fazlaca zor.

Restoranınız iyi mi bir mutfak olur?

Türk mutfağı olacak. Sohbeti uzatabilecek yemekler… İç Anadolu ve Ege’den beslenerek oluşturduğum menülerim bulunuyor. Bu işi şahane yapanlar var fakat benim gerçekleştirmek istediğim tarzda meydana getiren hemen hemen olmadı.

Gastronomiye ilgi arttı. Bu sizi mutlu ediyor mu?

Oyunculuğa başlamadan ilkin pilot bir yiyecek programı çekmiştim. Kanallar fazlaca beğenmişti. Sonrasında rafa kaldırdım. Gastronomi hak etmiş olduğu kıymeti yepyeni görmeye başladı. Biz dünyaya uygarlığı, yemeği ve yazınsal armağan etmiş ülkeyiz.

Birçok jön ve yıldız isim ekran yerine dijital platformlarda boy gösteriyor…

Halkın ilgisinin hâlâ televizyonda bulunduğunu ve uzun süre de o şekilde olacağını düşünüyorum. Ben içeriğe ve ne anlatacağımıza odaklanıyor, yaşam vereceğim karakteri iyi çıkarmayı hedefliyorum.

Sektörde 10’uncu yılınız bitti, oyunculuk size ne kazandırdı?

Sevenlerimi ve destekleyenlerimi kazandım ilk olarak… Şahıs sevilmiş olduğu ve azimle çalmış olduğu her işte başarıya ulaşmış olabilir, hedefi her neyse ona ulaşır. Ben hedefim haricinde da başka pek fazlaca şey kazandım.

Kariyerinizde olduğunuz yerden memnun musunuz?

Sanırım kariyeri geçtim. Gönüllerde olduğum yerden memnun olmaya çalışıyorum. Gideceğim yeri planlamıyorum. Geldiğim yerden fazlaca memnunum.

Popülerlikten şikayetçi misiniz?

Sette ve sokakta yakınma etmem. Hastane ve cenaze benzer biçimde durumlarda yeri olmadığını söylüyorum.

‘Kariyer takıldığım bir şey değil’

Kadir Doğulu ve Serra Arıtürk’ün başrolünü paylaşmış olduğu ‘Aşkın Tarifi’, her pazartesi Kanal D’de ekrana geliyor.

‘Sektörde olmasaydım sosyal medya hesabım olmazdı’

Yapım şirketi kurdunuz. Projeleriniz iyi mi gidiyor?

Pandemide üç beyazperde filminin yapımcılığını üstlendim. Bir tanesinde de başroldüm. Şu anda raflarda bekliyorlar. Hedefim, sonbaharda gösterime sokmak.

Yepyeni projeler var mı?

Murat Dalkılıç’la ortak projeler üstüne çalışıyoruz. Dijital platformlar için dizi üretimi tasarlıyoruz. İki senedir yapımcılık yapıyorum. Birçok müzisyenin yapımcılığını da üstlendik. Sektöre 7-8 isim kazandırdık.

Dizilerle dünyada tanınan biri olmak iyi mi?

Eskiden Avrupa’ya gittiğimiz vakit yemeğimizi rahatça yerdik fakat şimdi oraların da Türkiye’den farkı yok (gülüyor). Kültürümüz, dizilerimiz ve hepimiz yardımıyla tanınıyor. Yakınma etmiyorum.

Toplumsal medyayla ilgili düşünceleriniz neler?

Ustalaşmış destek alıyorum. Bu sektörde olmasaydım büyük olasılıkla toplumsal medya hesaplarım olmazdı. Sevenlerimle iletişime geçmek için kullanıyorum.

‘Geleneklere ve adetlere bağlıyımdır’

Kurban Bayramı’nda ne yapacaksınız?

Geleneklere bağlıyımdır. Kurbanımızı keseceğim. Sonrasında sette çalışmaya devam… Bayramda insanoğlu yakınlaşıp birbirinin en güzel hallerini kutlar. Bu fazlaca kıymetli…

Bayramlar artık dinlence olarak görülüyor, bu durum sizi üzüyor mu?

Maalesef o şekilde fakat o da bir yöntem. Yoğun emek harcama tempolarının içinde insanoğlu yakın olduklarının yanına gitmeyi tercih edebilir yada değişik deneyimler edinmek isteyebilir. İnsan ne yaparsa en güzelini yapar.

Unutamadığınız bir bayram anınız var mı?

Oldukca var. Güzellik ve heyecanlarla geçirdim pek fazlaca bayramımı. Çocukken şeker topladım. Türk ve kadim kültürler fazlaca kıymetli. Dünyaya uygarlığı bu coğrafya armağan etmiş; o yüzden bayramlar, hususi günler ve inanç sistemimizin bizi ilerilere taşıyacağına inanıyorum.

‘Her başarının arkasında kadın vardır’

Neslihan Atagül ile mutlu evliliğiniz var. Sırrı nedir?

Oldukca şükür… Devamlı uyanık olmak gerek. Bir şeyin iyi gittiğini görüyorsan, bununla ilgili meraka girmen lazım. ‘Ben istiyorum, bu olsun’ ya da ‘O istedi diye yapmıyorum’ dediğinizde, bir süre sonrasında biter.

Eşiniz ve siz en popüler isimlersiniz. Evde iyi mi bir yaşantınız var?

Evimizde yıldızlık ve starlık yerine dişi ve erkeklik terimini bilen iki insan var. Kıskançlık ve ‘Ben ne dersem onu yapacak’ benzer biçimde bir durum bizde söz mevzusu olması imkansız. Her başarıya ulaşmış adamın arkasında bir karı vardır sözü yalan… Her başarının arkasında hanım vardır. Şundan dolayı yaratıcı olan dişidir. Fakat onu yaşatan da adamdır.

Evde mutfağa kim girer?

İkimiz de… Leziz yiyecek yemeyi seviyoruz. Bir evde ocak daima harlanırsa, o koku her yere sirayet eder ve gider. Ocak fazlaca mühim bir kaynak. Bir tek tüplü bir alet değil ocak. Aşkın, kültürün ve bilginin ocağıdır. Biz onu sembol olarak da mutfakta görüyoruz. Bizim mutfakta da o ocağın kaynayacağını umut ediyorum.

Çift olarak toplumsal medyada güzel yorumlar alıyorsunuz.

Halkın eleştirisi fazlaca kıymetli… Hepsinin ne söylediğine kulak vermeye çalışıyorum. Yetkinliği olan ve kendi özgürlüğüyle hareket eden biriyim. Sanatçı örnek olacaksa, bu şekilde olmalı…

Eşiniz geçirgen bağırsak sendromuna yakalanmıştı, durumu iyi mi?

O rahatsızlığı ben deneyimlediğim için yumuşak geçti. Benim 1.5-2 yıl sürdü. Neslihan 4-5 ay içinde toparladı. Eskisinden daha iyi…

Süreç iyi mi geçti?

Hastalığa, ‘Ah hasta oldum’ diye bakmamak lazım. Oradaki mesajı ve şifayı bulmak gerekiyor. Bana nazaran hastalık kalıcı şifaya giden bir basamaktır. İnsanlar moralini bozmayacak, oradan alması gerekeni alıp, devam etmeli… Bu bir bildiri…Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *