Kalp krizi geçirmişti! Murat Dalkılıç’ın babasından haber var!

Kuşadası‘nda yaşamını sürdüren müzisyen Murat Dalkılıç‘ın babası Mehmet Sedat Dalkılıç, dün kalp krizi geçirdi. Ambulansla Söke Devlet Hastanesi‘ne kaldırılan Mehmet Sedat Dalkılıç, peşinden Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi. Anjiyo uygulanan Dalkılıç, yoğun bakımdaki tedavisinin tamamlanmasından sonrasında ise düzgüsel odaya alındı.

“Babam aslan gibi”

Meşhur müzisyen da babasıyla beraber hastane odasında objektif karşısına geçti. Beraber eğlendikleri anları Instagram hesabından takipçileriyle paylaşan Dalkılıç, babasının son sıhhat durumunu da takipçilerine duyurdu.

Murat Dalkılıç, mevzuyla ilgili, “Arayan, soran herkese çok teşekkür ederiz. Babam aslan gibi, çok şükür…” mesajını paylaştı.

Hastaneye koşmuştu

Babasının kalp krizi geçirdiği haberini alan Meşhur sanatçı Murat Dalkılıç, sevgilisi Sitare Akbaş ve kardeşi Elif Dalkılıç ile Aydın’a gelmişti. Aydın İl Kültür ve Gezim Müdürü Doç. Dr. Ümit Tuncer tarafınca karşılanan Dalkılıç, babasının doktoru Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ufuk Eryılmaz’dan data almıştı.

“İyi olacak, inanıyorum”

Peşinden babasının sıhhat durumuyla ilgili data veren Murat Dalkılıç, “Babam Kuşadası’nda kalp krizi geçirdi ve hastaneye kaldırıldı. İyi olacak, inanıyorum. Doktorlardan aldığım bilgiler doğrultusunda babamın durumunun iyi olduğunu öğrendim. Sanırım yarın veya yarından sonra daha da normale dönecek diye umuyorum.” diye konuşmuştu.

Doktorundan izahat

Mehmet Sedat Dalkılıç‘ın durumu aleyhinde data veren Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Gülnur Taşçı Bozbaş da, “Hastamız kalp krizi geçirip, Söke Devlet Hastanesi’ne başvurmuşlar. Söke Devlet Hastanesi’nden sevkli olarak aldık hastamızı. Gelir gelmez anjiyosu yapıldı ve kalp krizi tanısı kesinleşti. Şu anda koroner yoğun bakımda, tedavisi devam ediyor. Hastamız hocalarımızın takibinde, yoğun bakım şartları devam ediyor.” ifadelerini kullanmıştı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *