Kanada’da Cyle Larin rüzgarı! Ronaldo ve Messi’yi geçti!

2022 Dünya Kupası Şimal ABD Elemeleri’nde Kanada, Meksika’yı konuk etti.

Tehlikeli sonuç maçta, Meksika karşısında zamanı bir yengi elde eden Kanada, Dünya Kupası yolunda güvenilir adımlarla ilerlemeye devam eti.

45. dakikada Beşiktaş‘ın golcüsü Cyle Larin attığı golle takımını soyunma odasına 1-0 önde götürdü. 52. dakikada bir gol daha kaydeden Larin skoru 2-0’a getirdi. 90. dakikada Hector Herrera‘nın golü Meksika’ya yaramadı ve Kanada rakibini 2-1 yenik etti.

21 yıl sonrasında zafer

Böylece Kanada, 2000 yılından sonrasında ilk kez Meksika’yı yenik etti ve 21 senelik yengi hasreti bitti.

Öte taraftan Cyle Larin, ulusal takımdaki gol sayısını 22’ye yükseltti ve ulusal takımdaki en golcü futbolcu rekoruna ortak oldu. 22 gollü Kanadalı eski futbolcu Dwayne De Rosario bunu 81 maçta gerçekleştirirken aynı gol sayısına Cyle Larin 44 maçta ulaştı.

Kanada formasıyla maç başına 0.5 gollük istatistik tutturan Cyle Larin, bir gol daha atması durumunda Kanada Ulusal Ekibi tarihinin en golcü futbolcusu olacak.

Cyle Larin, Cristiano Ronaldo ve Messi’yi geçti

Cyle Larin ek olarak 2021 takvim yılı içinde ulusal formayla 14 gole ulaşırken birçok yıldızı geride bıraktı.

Aynı yıl içinde Kylian Mbappe 8, Lionel Messi 9, Robert Lewandowski ve Romelu Lukaku 11, Cristiano Ronaldo ise 13 gol kaydederken Larin 14 gole imza attı. Bu kulvarda Kanadalı golcünün önündeki iki isim 16’şar gole haiz Memphis Depay ve Harry Kane.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *