Karahan Çantay’ın cenazesi İstanbul’a getirildi

1995 senesinde Türkiye’nin ilk adam güzeli seçilen Karahan Çantay, geçen hafta uzun senelerdir yaşamış olduğu Tayland’da motosiklet kazası sonucu yaşamını kaybetmişti. Lüzumlu işlemlerin tamamlanmasının peşinden Çantay’ın cenazesi Türkiyeye getirildi.

Çantay’ın cenazesini taşıyan THY uçağı bu sabaha karşı saat 05.30’da İstanbul Havalimanı’na ulaştı.

Uçaktan indirilen Karahan Çantay’ın cenazesi havalimanındaki işlemlerin peşinden hemen sonra otopsi işlemleri yapılmak suretiyle Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Otopsi işlemlerinin tamamlanmasının peşinden ise Çantay’ın cenazesinin defnedilmek suretiyle Ankara’ya gönderilmesi umut ediliyor.

Adı Sibel Can’la aşk dedikodularına karışmıştı

Karahan Çantay, ODTÜ Matematik Kısmı son sınıfta öğrenciyken Mister Turkey 95 yarışmasına katılarak Türkiye’nin ilk adam güzeli seçilmişti. Sibel Can ile ilk tanışması da final gecesi olmuştu.

Tacını giydiren Can’ın hemen sonra bir klibinde oynaması aralarında aşk dedikodusu çıkmasına niçin olmuştu.

Hatta eski bir manken Sibel Can ve Karahan Çantay‘ın cinsellik kaseti bulunduğunu iddia etmişti. Bu iddia üstüne Sibel CanHakan Ural çifti bir basın izahı düzenleyip iddiaları reddetmişti.

Sibel Can-Hakan Ural çifti bu olayların peşinden ayrılınca Karahan Çantay, Sibel Can’ın Hakan Ural’la evliliğinin bitmesinin de sebebi olarak gösterilmişti.

“Zamanı gelince konuşurum”

Yaşananlar sonrası Türkiye’yi terk edip Tayland’da matematik öğretmenliği halletmeye başlamış olan Çantay 2015’te İstanbul ziyaretinde şunları söylemişti:

“En popüler olduğum dönemde işimi bırakıp gitmek zorunda kaldım. Zamanı gelince konuşurum belki.”Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *