Kati hamilelik emareleri nedir? Hamilelik iyi mi anlaşılır? Evde hamilelik testi…

Tane süreci birazcık geciktiğinde akla ilk gelen ihtimallerden önde gelen hamilelik şüphesinde bebek sahibi olup olunmadığını ele veren bazı işaretler vardır. Tane dönemine yakın ortaya çıkan emarelerle karıştırılabilen hamilelik emareleri nedir? Erken hamilelik emareleri nedir? Hamilelik iyi mi anlaşılır? Hamilelik emareleri ne vakit adım atar? Hamileliği anlamanın naturel yolları…

Uzun süredir bebek imgesel ile yanıp tutuşan çiftlerde bayanların ay sonunda bekledikleri tane kanaması gecikmesinde istenilen sonucun alınabilmesi için hamilelik testi yaptırmak şarttır. Hamilelik süreci emareleri içinde en yaygın malum etken regl gecikmesi olsa da regl süreci gecikmesi öncesinde de bebek sahibi olunabiliyor. Bu anlamda baktığımızda erken hamileliğin ilk emaresi regl gecikmesi değildir. Tane süreci geciken bayanların akıllarında ilk oluşan fikir hamileliktir. Bu durumu belirlemek için meydana getirilen çubuklu hamilelik testinde ortaya çıkacak olan sonuçlar gene de kati bir netice vermese de ilk etapta şüpheyi kaldırmak için doğru bir seçenektir. Çeşitli markaların piyasaya sürdükleri hamilelik testlerinde yanlış çıkma riskine karşılık birkaç kez idrar testi uygulanabilir. Hamilelik şüphesini kati olarak ortadan kaldırmak istiyorsanız, hastahanede yapılacak kan testini uygulayabilirsiniz. İş bu raddeye ulaşmadan önce hamilelik durumundan şüphelenmeden ilkin ortaya çıkabilecek bazı emareler, hamileliğin ilk işaretlerini verebilir. Peki hangi işaretler hamileliğin ilk belirtilerindendir?

ADET BELİRTİLERİ İLE HAMİLELİK BELİRTİLERİ KARIŞTIRILABİLİR Mİ?

Hamilelik süreci emareleri ile regl emarelerini ayırt etmek kimi bayanlar tarafınca güç olabiliyor. Üreme çağındaki her kadının yumurtlama döneminde olduğu regl evresinde hamilelikteki benzer yanlarını ve ayrıştıkları noktaları inceleyelim…

Endişeli, mutsuz, depresyon ya da huzursuzluk benzer biçimde ruhsal haller hem tane döneminde olan hanımlarda hem de hamileliğin başlangıcında kendini gösteren belirtilerdendir. Bu semptomlar regl döneminde görülüyorsa tane kanaması olduğu vakit kaybolmaya adım atar. Hamilelikteki ilk 2 ayda kabızlık olma olasılığı fazlayken, PMS ile ilişkili bağırsak problemleri olan bayanlar çoğunlukla dönemlerine girdikten sonrasında rahatlık hissederler.

HAMİLELİK BELİRTİLERİ NE ZAMAN ORTAYA ÇIKAR? HAMİLELİK NASIL ANLAŞILIR?

Hamilelik görüldüğü vakit ilk haftalarda yumurtalık ve rahimde fark edilir derecede değişimler ortaya çıkar. Hamileliğin ilk etabı emplantasyon dönemleridir. İlk emareler bu süre zarfında meydana gelir. Döllenen yumurta rahim duvarına yerleşir ve kanama olur. Bu kanamalar bir çok anne adaylarında ortalama 2 hafta sürer. Bu esnada kendinizi kızgın, mutsuz ve duygusal hissetmeniz normaldir.

HAMİLELİK BELİRTİLERİ NELER? ERKEN HAMİLELİK BELİRTİLERİ

Anne olacağınızın müjdesini veren ilk işaretlerden birisi regl döneminizin gecikmesidir. Sadece, bu süreç içinde ortaya çıkan bazı işaretler regl sürecinin gecikmesinden ilkin de hamile olduğunuzu izah edebilir. Peki, hamilelik emareleri nedir ve ne vakit adım atar? Hamile olduğunuzdan mı şüpheleniyorsunuz? Bu emareler sizde de var ise hamile olabilirsiniz!

– AŞIRI YORGUNLUK

Hamile bayanlarda her şeyden acele yorulma, halsizlik emareleri gebelik emaresi olarak gösterilir fakat her insanda bunlar çoğunlukla olabileceği için bu emareyle derhal anlayamayız.

– BAŞ DÖNMESİ

Araştırmalara bakılırsa bir çok bayanda baş ağrısı asla yaşamadan hamile kalabiliyor. Kimi gebelerde de çoğunlukla yaşanılan bir durumdur.

– SIK İDRARA ÇIKMA

Çevrenizdeki kişilerin dikkatini çekecek kadar çoğunlukla wcye çıkıyorsanız bu gebelik emaresi olabilir. 

– AŞERME VE AÇLIK

Hamileliğin ilk haftalarında bazı yiyeceklere karşı aşırı isteksizlik ve mide bulantısı benzer biçimde durumlar da aş erme olarak tanım edilir. Genel anlamda 3-4 aylık gebelerde aş ermeler kendini gösterir. Kısa bir dönemlik belirtilerdir

– KOKUYA KARŞI AŞIRI HASSASİYET

Bu emare bütün hamile bayanlarda çoğunlukla yaşanılan bir durumdur. Bilhassa parfüm ve sigara kokusunda mide bulantıları artar.

– DUYGULARDA DEĞİŞİKLİK

Duygu değişikliğimni fazlaca sık yaşayabilirler. Aniden parlayıp, aniden sakin olabilirler. Aşırı duyarlılık, kolaylıkla ağlayabilme, aşırı sinir benzer biçimde emareleri vardır.

– ADET DÖNEMİ GECİKMESİ

Hamilelik belirtilerinin en başlangıcında regl gecikmesi kendini göstermeye adım atar. Fakat her regl gecikmesinde gebelikten şüphelenmekte saçma olur. Kullanılan ilaçlar, ani mevsim geçişleri, günlük hayatta yaşadığımız stresler regl’ı geciktirebilir.

– KİLO ARTIŞI

Erken gebelik emaresi olarak sayılmaz. 4. aydan sonrasında kiloda belirgin bir artış gözlenebilir. Bu yüzden gebelik süresince doktorunuzla beraber beslenmenize dikkat etmelisiniz.

– MİDE BULANTISI

Gebelik emarelerinde kendini en fazlaca gösteren belirtilerdir. Gebelik öncesinde sık sık mide bulantıları düzgüsel bir durumdur.

7 GÜNDE HAMİLELİK BELİRTİLERİ NELER? HAMİLELİĞİN İLK HAFTALARI…

Hamilelik dönemindeki anne adaylarının ilk haftalarında yaşadıkları emareler, kişiyi bekleyen en büyük yeniliklerin ilk sinyalleridir. 7 günde hamilelik emareleri içinde en sık yaşananı göğüslerde oluşan hassasiyetlerdir. Hamileliğin ilk haftasında görülen emareler…

1. Tane gecikmesi

2. Halsizlik ve bitkinlik

3. Göğüslerde yaşanmış olan duyarlılık

4. Uyuma isteği

5. Kokulara karşı duyarlılık

6. Ağızda değişik tat

7. Uyuma isteği

8. Değişen ruh hali

9. Mide bulantıları

10. İdrara sık çıkma

EVDE HAMİLELİK TESTİ YAPTIRMAK GÜVENLİ Mİ?

İdrar kanalıyla meydana getirilen hamilelik testinde en doğru vakit; hanımlarda görülen regl kanamasından 1 hafta sonrasıdır. Evde yapılabilecek çubuklu hamilelik testinin yanı sıra  geleneksel yöntemlerle hamilelik testi yaptırmanın doğru çıkıp çıkmadığı merak mevzusudur. Eski usul hamilelik testleri işe yarar mı? Hamileliği teşhis etmenin naturel yolları…

Gundemtube.com haber platformu ile güncel ve yeniliklerden haberdar ol! Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *