Kayserispor’un efsaneleşmiş başkanı Recep Mamur yaşamını yitirdi

14 yıl süresince Kayserispor başkanlığı icra eden iş insanı Recep Mamur yaşamını yitirdi. Sarı kırmızılı kulüp toplumsal medya hesabı Twitter vesilesiyle Mamur’un vefatı sebebiyle bir bildiri yayınladı.

İşte Kayserispor’un başsağlığı mesajı:

”Kayserisporumuzun tarihindeki mühim başarılara imza atan efsaneleşmiş başkanlarımızdan Recep Mamur‘un vefat haberini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Recep Mamur‘a Tanrı’tan rahmet; ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.”

TFF’den baş sağlığı mesajı

TFF‘nin mesajında ise, “Yukatel Kayserispor‘un eski başkanı Recep Mamur‘un vefat ettiğini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Uzun yıllar sarı-kırmızılı kulübün başkanlığını yapan ve görev döneminde 2008’de Türkiye Kupası kazanılan Mamur, Türk futboluna değerli katkılarda bulundu. Merhum Recep Mamur‘a Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları ve Yukatel Kayserispor camiasına başsağlığı dileriz.” ifadelerine yer verildi.

Recep Mamur‘un cenazesi yarın öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının peşinden toprağa verilecek. 

Recep Mamur kimdir?

15 Nisan 1949 senesinde Kayseri’de doğan Recep Mamur, Kayserispor’da 1999-2013 yılları aralığında kulüp başkanlığı yapmıştı.

Endüstri sektörüyle ilgilenen iş insanı, evinde fenalaşarak kaldırdığı hastanede bütün müdahalelere karşın kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *