Kayyım, Mardin’de 150 kişiyi işten çıkardı

19 Ağustos’ta Mustafa Yaman’ın kayyım olarak atandığı Mardin Büyükşehir Belediyesi’nde 150 çalışan işten çıkarıldı. İşten atılan işçiler belediyeye bağlı Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi’nde (MARSU) çalışıyordu.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine nazaran, Kayyım yönetimi tarafınca oluşturulan bir ekibin belirlediği adların işten atılmış olduğu ve başka işten atma listelerinin de olduğu açıklandı. İşine son verilen personellerin içinde önceki kayyım döneminde belediyede çalışan kişiler de içeriyor.

Sayının artmasından kaygı ediliyor

DİSK/Genel İş Mardin Şube Başkanı Rahmi Güneş, işten çıkarılan personel sayısının artmasından kaygı ettiklerini belirtirken, belediyeye bağlı KENT AŞ’de de benzer bir uygulamaya gidilmek istendiği yönünde duyumlar aldıklarını söylemiş oldu. Güneş, işten atmaların kabul edilemeyeceğini söylerken, “İşçilerimiz sendikalarına gelsin birlikte ne yapabiliriz, gerekirse açıklamalar, gerekirse protesto eylemleri ile hukuki zeminde işçilerimizin haklarını birlikte savunmaya hazırız. Yol haritamızı birlikte belirleyelim” ifadelerini kullandı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *