‘Kim Milyoner Olmak İster’de münakaşa yaratan ‘menemen’ sorusu!

Yepyeni para ağacı ile daha çok kazandıran yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster‘de büyük coşku sürüyor. 7’den 70’e büyük bir ilgiyle izlenen Milyoner‘de yarışan Mehmet Akıllı Özhan, kendisini her insanın ‘Tolga’ ismiyle tanıdığını söylemiş oldu. Dedelerinden kalan adları nüfus kağıdında taşıdığını ifade eden Özhan, ‘Tolga’ adını daha oldukça benimsediğini beyan etti.

İkinci baraj sorusu zorladı

Kim Milyoner Olmak İster‘e İzmir‘den katılan Özhan, ikinci baraj sorusunda zorlandı. Daha ilkin toplumsal medyada da büyük tartışmalara yol açan “Menemen” yemeği ile ilgili soruda kararsız kalan yarışmacı risk alarak soruya cevap verdi. Mehmet Akıllı Özhan, Kim Milyoner Olmak İster’de ne kadar kazanmıştır?

İşte Milyoner yarışmacısı Mehmet Akıllı Özhan’ı zorlayan “Menemen” sorusu:

“Menemen”in TDK Güncel Türkçe Lügat’teki tanımında “yapılan bir yemek” ifadesinden ilkin tam olarak hangisi yazar?

a- Yumurta ve domatesle

b– Yumurta, kaşar peyniri ve domatesle

c- Yumurta, yeşilbiber ve domatesle

d- Yumurta, soğan, yeşilbiber ve domatesle

Doğru Yanıt: Yumurta, soğan, yeşilbiber ve domatesle

Twitter‘da büyük tartışmalara sebep olan “Menemen soğanlı mı olur, soğansız mı?” sorusu, Kim Milyoner Olmak İster‘de bir kez daha gündem oldu. Yarışmacı Mehmet Akıllı Özhan soruya, “Yumurta, yeşilbiber ve domatesle” yanıtını vererek Milyoner’e veda etti. Özhan, Kim Milyoner Olmak İster’de 2 bin TL kazanmıştır.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *