Korona aşının hamilelere tesiri belli oldu

Korona virüsü dünya genelinde tesirini sürdürürken, salgınla mücadelede en mühim müdafa silahı olan aşılarla ilgili araştırmalar devam ediyor.

Aşıların hamileler üstündeki etkisine yönelik tehlikeli sonuç bir emek verme yürütüldü. İngiltere Sıhhat Güvenliği Ajansı’nın (UKHSA) corona virüsü aşısı olan hamilelerle ilgili verileri açıklandı. Birleşik Krallık’taki 350 bin doğumla ilgili verileri çözümleme eden UKHSA, aşının güvenli bulunduğunu duyurdu.

Vakaların yüzde 98’i aşısız

Uzmanlar, aşı olan hamilelerin, aşı olmayan kişilere gore düşük yada erken doğum yapma riskinin daha çok olmadığını ortaya koydu. Açıklanan verilere gore, hastanede tedavi gören hamile semptomatik vakaların yüzde 98’inin aşısız olduğu ifade edildi.

‘Güvenle yaptırın’

Sonuçların hamileler içinde aşı oranını artırmasını beklediklerini belirten UKHSA’dan Dr. Mary Ramsay, “Eğer hala aşı olmadıysanız bu yeni bilgi size güvenli veri sunuyor. Her hamile kadın, güvenli bir şekilde gidip aşı olabilir. Corona virüsünün hamilelikte yaratacağı risklerden korunabilir” dedi.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *