Korona sonrası dünyada siber sex iyi mi olacak? İşte cevabı…

Angelina Aleksandrovich, aynı yerde bulunmayan insanların beraber yakınlaşarak siber sex deneyimini yaşayabileceği imkanlar sunan Raspberry Dream Labs adlı kolektifin kurucusu.

‘Coşku verici’

Sanal gerçekliğin bir tek oyun oynarken kullanılan bir şey olmaktan çıkıp yakınlaşmak ve ilişki yaşamak için de kullanılan bir yöneteme dönüştüğünü özetleyen Aleksandrovich, “Covid-19 nedeniyle insanlar teknolojiyi ve sanal gerçekliği heyecan verici şekillerde kullanabileceklerini anladılar” diyor.

Londra’nın kuzeyinde iki gönüllü sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve boyna takılan bir yakadan elde edilmiş kokuyu birleştirdiği, kafaya takılan sanal gerçeklik gözlüğü ve el sensörlerinden oluşan prototiple tanıtım gösterisi yapıyor.

‘Birbirlerine dokunmadan…’

Gönüllüler birbirlerini ana hatlarıyla insan formu olarak görüyor ve birbirlerine dokunmadan okşayabiliyor. Deneyime erojen bölgelere yerleştirilen dokunsal uyarıcılar da dahil.

Aleksandrovich, bu uyarıcıların ileride yumuşak, giyilebilir, iç çamaşırı benzeri robotik bir ürüne dönüşebileceğini söylüyor.

‘Gönüllüler memnun kaldı’

Teknolojiyi sıhhat, finans benzer biçimde günlük hayatımızın birçok alanına dahil etmekten mutlu olduğumuza nazaran, yatak odasına da sokabileceğimiz görüşünü korumak için çaba sarfediyor.

Denemenin sonunda gönüllülerden Victoria Gillett, siber sex deneyimin iyi mi olduğu sorulunca “Bayıldım” yanıtını verdi.

Öteki gönüllü Aaron Vandeyar ise deneyimini şu sözlerle söyledi:

“Çok fazla şey oluyordu. Hepsini kavramak zaman aldı. Bittiğinde hazır değildim.” (Diken)Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *