Korona virüse yakalanan gazetecinin acı sonu! Yardımına koşan olmadı!

Corona virüsü dünya genelinde can almaya devam ederken, salgının en süratli yayılmış olduğu ülkelerden biri Hindistan. Son günlerde üstün dereceli üzerine üstün dereceli kırılan ülke, olay sayılarında ikinci, can kaybında ise üçüncü sırada.

Salgın başından bu yana 15.6 milyon olay ve 182 binden fazla ölümün kayıtlara geçmiş olduğu Hindistan’da bir gazetecinin hikayesi internasyonal kamuoyunun da gündemine oturdu.

65 yaşındaki Vinay Srivastava, corona virüsüne yakalandıktan sonrasında başından geçenleri Twitter hesabından anbean paylaştı. Belgelerinde eksikler bulunmuş olduğu için hiçbir hastane tedavi için kendisini kabul etmedi.

Lucknow kentinde yaşayan Srivastava geçtiğimiz cuma günü paylaşmış olduğu mesajda, “65 yaşındayım ve spondilit ile de mücadele ediyorum. Oksijen seviyem 52’ye düştü. Hiçbir hastane ya da doktor telefonlarıma cevap vermiyor” yazdı.

Mesajın hızla yayılması üstüne bir kullanıcı Srivastava’ya ‘inancını koru’ cevap verdi. Bu mesaja karşılık veren Srivastava, “Ne kadar daha inanmaya devam edeceğim. Şu an oksijen seviyem 50’ye düştü. Balrampur Hastanesi’ndeki güvenlik içeri girmeme izin vermiyor” ifadelerini kullandı.

‘Ne zaman biri gelecek?’

Srivastava’ya bir sıhhat yetkilisi toplumsal medyadan ulaşırken, bilgilerinin detaylarını paylaşmasını istedi. Buna bir fotoğrafla cevap veren Srivastava, nabız oksimetresinin görüldüğü karenin altına, “Oksijen seviyem 31’e düştü. Ne zaman biri gelecek” diye serzenişte bulunmuş oldu.

Sadece talihsiz insanın yardım çığlıkları karşılık bulamadı. Srivastava paylaşmış olduğu mesajlardan bigün sonrasında corona virüsü sebebiyle yaşamını yitirdi. Srivastava’nın ölümü, ülkedeki durumu ve sıhhat sisteminin çöküşünü gözler önüne serdi.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *