Korona virüsü ilk nerede ortaya çıktı? Yepyeni deliller paylaşıldı!

Araştırmacı gazeteci Sharri Markson imzasıyla gösterilen “Wuhan’da aslında ne oldu?” adlı kitap, kamuoyunda bomba tesiri yarattı. Markson, kitabında corona virüsün ilk olarak Wuhan’daki bir laboratuvardan sızdırıldığını açıklarken ‘bu durumun örtbas edilmesi Watergate Skandalı’ndan daha kötüydü’ ifadelerini kullandı.

İlk corona virüsü vakası Aralık 2019’da Çin’in Wuhan kentinde rapor edilmiş, virüsün canlı hayvan pazarında ortaya çıkmış olduğu ifade edilmişti. Sadece neredeyse 2 yıl sonrasında 5 milyona yakın kişinin yaşamını kaybetmesinin peşinden gazeteci Sharri Markson, virüsün laboratuvardan sızdırıldığına dair yepyeni kanıtlar bulunduğunu beyan etti.

Virüs çıkmadan ilkin kuşku uyandırıcı tatbikatlar

Markson, ‘Wuhan’da aslına bakarsak ne oldu?’ adlı kitabında, Çin’in daima reddettiği virüsün laboratuvardan çıkmış olduğu iddiasının doğru bulunduğunu öne sürdü. Markson’un bu iddiayı güçlendirecek kanıtlara haiz olduğu da kitapta yer edinen bilgiler içinde. Düzinelerce bilim insanının, virüsle enfekte olmuş bir araştırmacının “hatasını” örtbas etmek için görevlendirdiğini söyleyen Markson, laboratuvarda bulunan bütün atıkların bir iki gün içinde imha edilmiş olduğu iddiasını da kitabına taşıdı.

Virüsün ortaya çıkmasından derhal ilkin geliştirilen yepyeni bir PCR testinin de kuşku uyandırıcı bulunduğunu söyleyen Stilwell, Çin hükümetinin de vakaya dahil bulunduğunu altını çizdi. Markson’un kitabında yer edinen başka bir iddia ise hükümetin gerçekleştirdiği tatbikatlar. Buna bakılırsa, pandeminin başlamasından aylar ilkin, maskeli askeri birliklerin havaalanı ve hastanelerde tatbikat gerçekleştirmesi, bu çabanın bir kanıtı olarak öne çıktı.

‘Bu durum örtbas ediliyor’

Eski MI6 şefi Sir Richard Dearlove da “kanıtların ağırlığının” Covid’in bir laboratuvardan sızdığını öne sürdüğünü, sadece bunun kasıtlı olduğuna inanmadığını söylemiş oldu. Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O’Brien, Çin’in laboratuvar araştırmalarının “uluslararası denetimi” için çağrıda bulunmuş olduğu hatırlatılan kitapta, O’Brien’in ‘Virüsün Çin’deki laboratuvardan kasten yayıldığını düşünmüyorum. Sadece büyük bir hata olduğu gerçek ve ilk günden beri bu durum örtbas ediliyor’ ifadeleri yer aldı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *