Kozan’da uyuşturucu çetesine darbe: 10 tutuklama


Adana’nın Kozan ilçesinde uyuşturucu ve uyarıcı madde ticaretini önlemeye yönelik Kozan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca başlatılan soruşturma kapsamında Kozan İlçe Güvenlik Müdürlüğü ekipleri, hususi harekat polisleri ve kırılgan burun narkotik köpeği Oskar ile meydana getirilen şafak operasyonunda gözaltına alınan şüpheli 10 şahıs, Kozan Adliyesine çıkarıldı.

Kozan Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde düzenlenen şafak operasyonunda uyuşturucu ve uyarıcı madde madde ticareti yapmış olduğu tespit edilen 11 kişinin gözaltı sonucu sonrası 10 şahıs düzenlenen operasyon ile yakalandı. Operasyonda T.S., A.C., İ.İ., M.İ., S.S., S.K., Ü.S., İ.B. ve K.G., M.Y.’nin ev ve işyerlerine meydana getirilen baskınlarda oldukca sayıda uyuşturucu madde ele geçirilmişti. Narkotik köpekleri ile meydana getirilen eş zamanlı baskınlarda ev, iş yeri ve araçlarda meydana getirilen aramalarda 1 kilo 216 gram kubar esrar, 1,72 gram kenevir tohumu, 28,23 gram metamfetamin, kırılgan terazi, tabanca ve 54 tane bileşik ecza ele geçirilirken, bugün adliyeye çıkarılan 10 çete üyesi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

UYUŞTURUCU ÇETESİ ZANLILARI “ÜNLÜ OLDUK MU ÜNLÜ”

Uyuşturucu ticaretinden ve oldukca sayıda uyuşturucu madde ile yakalanan zanlılar adliyeye getirilirken gazetecilerden garip bir talepte bulunurken, çete lideri olduğu iddia edilen T.S., “Çekin çekin iyi çekin” dedi, öteki zanlı ise, “Ünlü olduk mu Ünlü” diyerek pes dedirtti.

3 ŞÜPHELİNİN COVİD TESTİ POZİTİF ÇIKTI

Kozan Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen soruşturmada gözaltına alınan İ.İ., A.C., S.K. adlı şahısların ise covid testleri pozitif çıkması sebebiyle hususi koruma giysileri ile ifadeleri alınarak hafta sonu meydana getirilen sorgularında öteki gözaltındakilerden ayrı bir halde tutularak, işlemlerinin arkasından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

KAYNAK: İHAHaber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *