Kuruçeşme’de rock rüzgarı – Magazin Mahallesi Müzik

Sahneye “Talihim Yok Bahtım Kara” şarkısıyla çıkan Kıraç, fanatikleri tarafınca dakikalarca alkışlandı. Türk Rock Müziği’nin başarı göstermiş adı Kıraç, “Böyle bir konser uzun zamandır yapmamıştık. Kuruçeşme’yi özlemişiz. Boğazın dibinde çok güzel bir atmosfer. Rüzgara rağmen çok güzel bir seyirci var.” sözleriyle duygularını dile getirdi. 

Kıraç’tan, büyük usta Cem Karaca’ya övgüler

Kuruçeşme Açıkhava sahnesinde dinleyicisiyle aynı atmosferi paylaşmaktan mutluluk duyan Kıraç, ‘Türk Rock Müziği yapılması ve söylenmesi en zor türdür. İçinde hem şarkı hem de tiyatro vardır. Bunu da yapsa yapsa Cem Karaca yapardı; yaptı da zaten. Bize de kan ter içinde söylemek düşüyor’ diyerek Karaca’nın ‘Tamirci Çırağı’ şarkısını seslendirdi.

Kendine özgü yorumu ve sahne tavırlarıyla fanatiklerine görkemli bir rock müzik ziyafeti sunan Kıraç, konserinde “Endamın Yeter”, “Kan ve Gül”, “Yıllar Sonra” şeklinde birbirinden hit şarkılarını seslendirdi.

Kıraç’a yoğun ilgi

Ortalama iki saat süresince sahnede kalan Türk Rock Müziği‘nin başarı göstermiş adı Kıraç, elektro gitar performanslarıyla da fanatiklerinin beğenisini topladı. Yüzlerce dinleyicisinin sesini şarkılarıyla bir araya getiren Kıraç, mikrofonu ara sıra fanatiklerine da uzattı.

Kuruçeşme sahnesinden alkışlarla ayrılan Kıraç, fanatiklerinin yoğun ilgisi sebebiyle çınlayan tezahüratlara sessiz kalmadı. Meşhur sanatçı bis yaparak tekrardan sahneye çıktı ve repartuvarının en sevilen şarkılarını fanatikleri için tekrardan seslendirdi.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *