Liam Neeson başrollü gerilim filmi ‘Marlowe’ ekibine 9 yepyeni oyuncu katıldı

Film, Raymond Chandler tarafınca yaratılan ve çoğu zaman sert dedektif kurgu türünü yaratmasıyla tanınan bir karakter olan Philip Marlowe ile alakalı John Banville’in The Black-Eyed Blonde adlı romanına dayanıyor.

Marlowe, fena işlerin ve yalnızlığın hususi dedektif Philip Marlowe’a (Neeson) zarar vermeye başladığı süre, güzel bir sarışının gelip ondan eski sevgilisini bulmasını istemesi sonucu gerçekleşecek vakalara odaklanacak.

Sinemaport’tan Kübra Karasu’nun haberine bakılırsa, Marlowe karakteri, kim bilir en iyi, Humphrey Bogart ve Lauren Bacall’ın başrollerini paylaşmış olduğu, son aşama etkili 1946 kara filmi The Big Sleep’ten hatırlanıyor. Diane Kruger ise filmimizde Marlowe’u işe alarak komployu başlatan femme-fatale Clare Cavendish olarak karşımıza çıkacak. Oscar ödüllü Jessica Lange, Kruger’ın Meşhur ve çekici anası Dorothy Cavendish’i oynayacak.

Ian Hart, dedektif Joe Green’i oynayacak. Colm Meaney, DA’nın araştırmacısı ve orijinal Philip Marlowe dedektif konularında yeniden eden bir karakter olan Bernie Ohls’ı oynarken, Danny Huston, ülke kulübü yöneticisi Floyd Hanson’ı oynayacak. Adewale Akinnuoye-Agbaje, Cumming’in canlandırdığı keskin giyimli gangster Lou Hendricks’in sağ kolu Cedric karakterini canlandıracak.

Senaryo William Monahan‘ın romanından uyarlandı ve Oscar ödüllü Neil Jordan (The Crying Game) tarafınca yönetiliyor. Film şu anda İrlanda ve İspanya’da çekim aşamasında.

Marlowe‘un çekimleri devam ederken, filmin resmi çıkış zamanı hemen hemen açıklanmadı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *