Luppo nedir? Luppo ne demek? Luppo niçin sokağa çıkma yasağında gündem oldu?

Dün geceden itibaren 2 günlük sokağa çıkma yasağı gelmesiyle vatandaşlar markete koştu. Bir yurttaş ise ekmek almak yerine Luppo alınca adeta arama motorları alt üst oldu. Luppo nedir? Luppo ne demek? Luppo niçin sokağa çıkma yasağında gündem oldu? İşte dört gözle beklenen soruların yanıtı:

İçişleri Bakanlığı 31 ilde 2 gün sürecek sokağa çıkma yasağı duyuru etti. Türkiye 31 ilde hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağının açıklanmasının arkasından marketlere hücuma ilişkin görüntüleri konuşuyor. Markete koşup gereksinimlerini gidermeye çalışanlar içinde bir yurttaş ise ekmek yerine Luppo aldı. 100 kişilik markete girip yalnız Luppo alması sebebiyle gündeme gelen yurttaş ise durumdan haberdar değil. Luppo yemesen olmaz diyerek bütün hesaplar dalga geçerken ülkenin gündemine oturdu. Kimi ekmek, kimi besin malzemeleri, kimi de su ve süt benzer biçimde içecekleri aldı.

Bilhassa Niğde Belediyesi vatandaşlarına “evden çıkmaması gerektiğini ve eğer ihtiyacınız olursa Luppo dağıtırız” dedi. 

LUPPO NE DEMEK?

Şölen markasının sandviç keki olan Luppo, vişneli ve kakaolu olmak suretiyle iki tane çeşidi bulunuyor. Ülker Harley’e benzeyen Luppo, çay saatlerine birlikte rol alıyor.

Gundemtube.com haber platformu ile güncel ve yeniliklerden haberdar ol! Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *