Madonna, JLo, Bieber… MTV Ödülleri’ne ünlüler akın etti!

Müzik dünyasının sabırsızlıkla beklediği MTV Video Müzik Ödülleri bu yıl görkemli bir gece ile geri döndü. Pandemi sebebiyle geçtiğimiz yıl pek fazlaca ödül töreni şeklinde sanal bir halde gerçekleşen merasim, bu yıl sahne şovlarıyla unutulmaz bir gece yaşattı.

Geçtiğimiz yıl en iyi yepyeni sanatçı branşında ödül kazanan Doja Cat’in sunumuyla gerçekleşen törene birbirinden Meşhur isim de akın etti.

2010’ların başlangıcında bütün dünyanın gözdesi olan pop yıldızı Bieber, geceye 18 yaşındaki Avustralyalı rap fenomeni Kid Laroi ile düet yaparak başladı. Şu anda 27 yaşlarında olan ve 2015’ten bu yana ilk kez MTV Video Müzik Ödülleri’nde yer edinen Bieber, senenin sanatçısı ve en iyi pop videosu dallarında ödüller alarak gecenin en büyük ödüllerinden ikisini evine götürdü.

Neredeyse her kategoride aday gösterilen 18 yaşındaki Olivia Rodrigo ise en iyi yepyeni sanatçı ödülüne layık görüldü. Ek olarak senenin şarkısı ödülünü de kazanan Rodrigo, ödülünü kabul ederken şu şekilde konuştu:

“Bu, hayatımın en büyülü yılıydı ve hepsi sizin sayenizde.”

Ödülünü şarkı yazan öteki bütün kızlara adayan genç müzisyen sözlerine şu şekilde devam etti:

“Işığınızı söndürmeye çalışacak bir sürü insan var ama fikrinizi yine de söylemek ve kalbinizi paylaşmak dünyanın en güzel şeyleri.”

Gecenin en büyük ödülü olan senenin videosu ise Lil Nas X ismiyle tanınan Montero Lamar Hill’e verildi.

Gecede John Mayer, Last Train Home ile en iyi rock şarkısı; Billie Eilish & Rosalia, en iyi Latin şarkısı; Bruno Mars, Anderson .Paak, Silk Sonic en iyi r&b şarkısı ödüllerini kucaklarken BTS de K-Pop branşında ödülüne kavuştu.

Bir senelik aradan sonrasında yıldızlar da geceye özenli bir halde hazırlanarak birbirinden dikkat çekici anlara imza atmış oldular.

Uzun senelerdir devam eden arkadaşlıklarını duygusal bir ilişki ile devam ettiren Travis Barker ve Kourtney Kardashian geceye birlikte katıldılar.

Machine Gun Kelly ve Megan Fox tercih ettikleri giysilerle gecenin en dikkat çeken çiftleri arasındaydılar.

Brooklyn’deki Barclays Center’daki üç saatlik merasim ile pandemi sonrası eski formata dönüş de gerçekleşmiş oldu. Toplumsal mesafeli törende pek fazlaca şahıs maske takmayı da dikkatsizlik etmedi.

Gecede konuşmalar kısa sürerken sahne performansları dikkat çekti.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *