Maradona’nın ölümü hakkında soruşturmada şok rapor

Arjantinli efsanevi futbolcu Diego Armando Maradona, geçtiğimiz Aralık ayında geçirdiği kalp krizi sonucu 60 yaşlarında hayata veda etmişti.

Vefatından kısa bir süre ilkin beyin ameliyatı geçiren Maradona‘ya yanlış tedavi uygulanmış olduğu ve doktorunun dikkatsizlik şüphesi taşımış olduğu şeklindeki iddialar sonrası savcılık harekete geçmişti. Başkent Buenos Aires’teki San Isidro Savcılığı, Maradona‘nın ölümü aleyhinde soruşturma başlatmıştı.

San Isidro Savcılığı, soruşturma kapsamında uzman doktorların Maradona’nın ölümü aleyhinde bir rapor hazırlaması talebinde bulunmuş oldu. Arjantin resmi haber ajansı TELAM’ın haberine nazaran 20 uzmanın yer almış olduğu sıhhat kurulu raporunda, Arjantinli efsanenin son günlerinde uygun şartlar altında hastanede kalması durumunda, daha uzun süre hayatta kalabileceği açıklandı.

Kaderine terk edildi

Maradona’nın tedavisi ile ilgilenen sıhhat ekibi aleyhinde da soruşturma yürüten San Isidro Savcılığı’nın talebi üstüne uzman doktorların hazırladığı raporda, Maradona ile ilgilenen sıhhat ekibinin eylemlerinin yetersiz, tamamlanmamış ve sorumsuzca olduğuna karar verdi. Rapora nazaran Maradona’nın sağlığı kaderine terk edildi.

Maradona’nın ölmeden 12 saat ilkin acı çekmeye başladığı da yer edinen raporda, Arjantinli efsanenin gerektiği benzer biçimde kontrollerinin yapılmadığı, dirimsel çekince belirtilerinin ise göz ardı edilmiş olduğu ifadelerine yer verildi. Raporda ek olarak, Maradona’nın beyin ameliyatı geçirdikten sonrasında sağlığı aleyhinde doğru karar verme yetisinin bulunmadığı da yer aldı.

San Isidro Savcılığı’nın yürüttüğü soruşturmada, 7 sıhhat görevlisi, efsaneleşmiş futbolcunun ölümüne sebebiyet vermekle suçlanıyor.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *