Marvel, İlk Resmi NFT Koleksiyonunu Piyasaya Sürüyor

Dünyaca Meşhur çizgi roman devi Marvel, bu yıl içinde dijital koleksiyonlar, 3D modeller ve NFT çizgi romanlarını piyasaya sürecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Disney’in sahibi olduğu Marvel Entertainment, bu hafta VeVe Digital Collectibles uygulaması vesilesiyle ilk resmi NFT’lerini bu senenin sonlarında başlatacağını duyurdu.

Firmanın basın açıklamasında Marvel NFT koleksiyonlarının, 3D modellemelerin ve dijital çizgi romanların piyasaya sürüleceği ifade ediliyor. Marvel ve VeVe piyasaya sürülecek NFT’lerin herhangi bir görüntüsünü paylaşmadı.

Orbis Blockchain Technologies’e ilişik olan VeVe, Marvel’ın çizgi roman endüstrisindeki en büyük rakibi DC Comics ile halihazırda çalışıyor ve Batman ve Superman şeklinde popüler karakterlere dayalı koleksiyon ürünleri üretiyor. Platform ek olarak Adventure Time, Yıldız Trek, Jurassic Park ve Ghostbusters şeklinde markaların lisanslı NFT’lerini de satıyor.

NFT pazarı 2021 yılının ilk çeyreğinde, en mühim pazar yerlerinde 1.5 milyar dolarlık tecim hacmine ulaştı. Popüler çizgi roman sanatçılarından resmi olmayan sanat eseri satışları da büyük ilgi çekti. Mesela sanatçı José Delbo’nun, çizdiği Wonder Woman’dan 1.85 milyon dolar gelir elde etti.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *