MasterChef Emre Büber’in sırrı ortaya çıktı

TV8‘in iddialı yapımlarından MasterChef Türkiye‘nin 2021 sezonunda sevilen ve sempatik bulunan yarışmacılarından Emre Büber‘in yarışmadan çekilmek istediği için bile isteye kendi kendini eletecek bir hata yapması şok tesiri yarattı.

Toplumsal medya ve tv kulisleri bu elenme için Emre Büber‘in evlat hasretiyle ve yarışmada duygusal-psikolojik olarak yıpranmasını niçin gösterirken, bambaşka bir gerçek ortaya çıktı. Emre Büber‘in Parkinson hastalığı olduğu ve yarışma stresiyle zor günler geçirerek oldukca kilo kaybetmiş olduğu bu yüzden de yarışmayı bırakma sonucu almış olduğu iddia edildi.

Öte taraftan Acun Ilıcalı, Emre Büber‘e bugüne de başka hiçbir yarışmacıya yapmadığı bir jest yaparak yaşamının fırsatını sundu.

MasterChef Türkiye‘de 7 Kasım Pazar akşamı gösterilen eleme gecesinde oldukca garip vakalar yaşandı ve sonucunda Emre Büber 11. haftaya veda eden yarışmacı oldu. Sevilen ve finale kadar gideceği kabul edilen Emre Büber‘in bu vedasının arkasından ortaya çeşitli iddialar atıldı ve hepimiz bilerek yarışmadan çekildiğini söylemiş oldu. Meşhur fenomen Ata Benli de Emre Büber‘in parkinson hastası bulunduğunu ve bu yüzden yarışmadan ayrıldığını iddia etti!

“Pes etmedim şefim, tadında bırakmak istedim”

Pazar akşamı eleme oyunu oynanan yiyecek yarışması MasterChef Türkiye 2021’de Dilara, Hasan, Emre, Pelin, Mert ve Burcu içinde büyük bir rekabet yaşanmıştı. Sadece Emre’nin bile isteye tabağını tamamlaması ve yarışmadan elenmesi büyük bir şok yaşattı. Yarışmadan ayrılmak istediğini, “Çok zor bir süreç yaşadım, sizler de biliyorsunuz. Spora başladım, buraya gelmek için 6 ay hazırlandım. Eski Emre’den eser kalmadı. Birinci olamadım ama sizlerle tanıştım. Pes etmedim şefim, tadında bırakmak istedim” dedi.

Avusturya’da büyüyen sadece aslen Konyalı olan Emre Büber, gerek kişiliği gerek mutfak bilgisi, gerek yapmış olduğu yemekleriyle ‘ilk beşe girer’ denilen bir aşçıydı.

11. haftada elenen ve erken vedasıyla herkesi üzen Emre Büber’in bu elenmesiyle ilgili garip iddialar ortaya atıldı. Büber’in geçmişteki programlarda ekip arkadaşına ‘Ellerim titriyor bu yemeği yapamam’ söylediği anlamış olur toplumsal medyada tekrardan paylaşıldı. Emre Büber’in herkesten gizlediği bir rahatsızlığı olduğu, bu hastalığın da Parkinson hastalığı olduğu öne sürüldü.

Bilerek noksan ürünle şeflerin karşısına bir tabak çıkardı

Toplumsal medya kullanıcılarının bazıları, Emre’nin çocuğunu özlemiş olduğu için yarışmayı bıraktığını , bazıları ise artık yarışma stresini kaldıramadığını konuşurken, bir öteki iddia da sevgilisi Iraz Altıntaş’ın kıskançlık krizlerine girdiğini ve bu yüzden kafasını toplayamadığı yönünde oldu. Sadece hepimiz bir noktada aynı fikir; Emre artık yarışmak istemediği için MasterChef’e veda etti. Favori yarışmacılardan önde gelen Emre, eleme gecesindeki tabağını, elenmek için bilerek noksan ürünle şeflerin karşısına çıkardı.

Meşhur fenomenden bomba iddia

Meşhur fenomen Ata Benli’den bu elenmeyle ilgili herkesi kahreden bir iddia geldi. Ata Benli’nin söylediğine nazaran Emre Büber’e ‘parkinson’ teşhisi konulmuştu!

İşte Meşhur fenomenin o söyledikleri:

‘Bir ihtimal biliyorsunuz ki, Emre’nin hastalığı var. Bu azca bir sayı değil. Boyun ve geniz bölgesinden verdiği kilolara dikkat ederseniz görebilirsiniz. Emre’nin Konya çekimlerinde ailesinin yanına gittiğini ilk ben duyurdum bunun sebebi ise hastalığının tedavisi için ailesiyle görüşmesiydi. Şu sebeple her gün bu hastalıkla savaşım edip tedavi olacak. Dostlar Emre’nin hastalığı Parkinson. Parkinson hastalığını bir ihtimal biliyorsunuz ki; sinir hastalığıdır. El titremesi, konuşmada tutukluk, hızla zayıflama bunların emaresidir.’

Acun Ilıcalı’nın gönlü razı olmadı

Öte taraftan MasterChef’ten elenen Emre’ye yaşamının fırsatını Acun Ilıcalı sundu. Yarışmacılar içinde herhangi bir fark yapmayan Ilıcalı, Emre’nin elenmesine kayıtsız kalmadı.

Emre’ye yaşamının fırsatını sundu

Emre’nin elenmesine gönlü razı olmayan Acun Ilıcalı, ona yaşamının fırsatını sundu. Acun Ilıcalı, bundan bu şekilde Emre’nin Acun Medya tarafınca Nişantaşı Üniversitesi’nde yer edinen Gastronomi ve Mutfak Sanatları kısmında çalışabileceği müjdesini verdi.

Pelin’i Emre’nin gitmesi mi kurtardı?

Öte taraftan eleme gecesinde çoğunlukla yarışmacı arkadaşları Pelin’in eleneceğini düşünüyordu. TV8 yarışması MasterChef Türkiye 2021’in son eleme turu büyük bir yıkım yaratmıştı. Emre ve Pelin’in elemede son ikiye kalmış olduğu MasterChef’te elen isim Emre olmuştu. Emre’nin “Tadında bırakalım” diyerek veda etmiş olduğu yarışmada izleyenlerin tepkisi gecikmedi. Bomba karar ise MasterChef Pelin’den geldi.

Güzelliği ve yarışma performansı ile ön planda olan MasterChef Pelin Emre’nin elenmesinin arkasından şok bir karar aldı. Emre’nin sevenlerinin toplumsal medyada ileti yağmuruna tuttuğu Pelin Vakit, bu yorumlara çok öfkeli oldu. Yarışmanın başından bu yana binlerce kişiyi atlatarak seçilen Pelin, iddialara nazaran MasterChef’ten çekildi. Acun Medya ile görüşen Pelin’in ayrılmak istediği, toplumsal medyada gelen cevaplarla oldukça demoralize olduğu söyleniyor.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *