MasterChef Güzide’den flaş hamle! Kabahat duyurusunda bulunmuş oldu!

2019 senesinde katılmış olduğu MasterChef Türkiye yarışması ile tanınan Güzide Mertcan, yarışmadan sonrasında haiz olduğu 7 milyon TL’lik villasıyla uzun süre gündemden düşmemişti. Programda yarıştığı süre zarfında başarısının yanı sıra eviyle gündeme gelen Güzide Mertcan, “Biz bu evde 4–4.5 yıldır oturuyoruz tapusunu aldığımız ilk günden beri satmaya çalışıyoruz” sözleriyle dikkat çekmişti. 

Sabah’tan Arzu Yaman Demir’in haberine bakılırsa Güzide Mertcan, kendisi ve eşi aleyhinde hakaret içerikli sözler sarf etmiş olduğu iddiasıyla Meşhur Youtuber Ata Benli aleyhinde siber zorbalığa maruz kalmış olduğu iddiasıyla kabahat duyurusunda bulunmuş oldu.

31 yaşındaki Güzide Mertcan, 2019 senesinde hususi bir tv kanalında katılmış olduğu program ile adını duyurdu. Eşi Mustafa Özcan ise Dof Robotik adlı şirktin kurusuydu. Yarışmaya katıldıktan bir süre sonrasında elenen genç hanım, 7 milyon lira tutarındaki evinin haber olmasıyla Magazin gündemine bomba benzer biçimde düşmüştü.

Ile alakalı haberler arından Youtuber Ata Benli, sahibi olduğu toplumsal medya kanalından bir video yayınladı. Videoda Güzide-Mustafa Mertcan çiftinin sahibi olduğu lüks yaşamla ilgili yorumda bulunmuş oldu.

‘Siber zorbalığa maruz kaldım’

Ata Benli tarafınca gösterilen video sonrası, savcılığa kabahat duyurusunda bulunan Güzide Mertcan, Benli’nin sarf etmiş olduğu sözlerle iftiraya maruz kaldığını refah ve sükununun bozulduğunu ileri sürdü.

Dilekçesinde Youtuber Benli’nin kendisi ile ilgili rüşvet vererek programda kalmış olduğu, lüks yaşamı yardımıyla tanınırlığının arttığı benzer biçimde gerçek dışı sözler sarf ettiğini belirten Mertcan, siber zorbalığa maruz kaldığını, şahsın tanınırlığının yüksek olduğundan aleyhinde sözlerle onur ve saygınlığının zedelendiğini ilan etti. Vakayla ilgili soruşturma başlatıldı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *