MasterChef Somer Sivrioğlu’ndan şaşırtan itiraf! ‘İlk kez bu kadar…’

MasterChef Türkiye 2021‘de beşinci haftada son dokunulmazlık oyunu dün akşam ekrana geldi. Dış çekimde oynanan dokunulmazlığı kazanan kırmızı ekip oldu. Mavi ekip yarışmacıları ise bir kez daha dokunulmazlık için mutfağa girdi. 

Mavi takımda eleme adayları dışındaki altı yarışmacı, bireysel dokunulmazlık oyununda karşı karşıya geldi. Şefler, bu oyunda ana ürün olarak patates verdi. Yaratıcı bir yiyecek yapmaları için yarışmacılara 40 dakika süre tanındı.

“Hiç bu kadar erken kaşık atmadık”

Süre bitiminde şefler, yarışmacıların hazırladığı yemeklerin tadımını yapmış oldu. Eleştiri tadım sonrasında şefler, yarışmacıları hazırladıkları yemekler için kutlama etti. Altı isim içinde gecenin en iyi tabağını çıkaran Eren oldu. Şef Sivrioğlu, yemeğini oldukca beğenmiş olduğu Eren için kaşık attı.

Somer şef, bireysel dokunulmazlığı kazanan Eren için “Biraz küçük ve erken bir başlangıç. Ama dört yıllık MasterChef tarihinde buna hiç bu kadar erken başlamamıştık. Şimdilik çay kaşığı ama bu iş büyür” diyerek yarışmacıyı takdir etti.

MasterChef

Masterchef’te kaşık atma ne demek?

Vizyonun sevilen yarışma programı MasterChef Türkiye‘de şeflerin bazen yarışmacılara karşı gösterdikleri başarılarını ifade eden harekettir.

Şef tarafınca kaşık atılması, ‘Benim sana öğretecek bir şeyim yok’ anlamına gelir. Bu durum şeflerin, öğrencilerinin yemeklerinde hiçbir noksan bulamadıklarını gösterir.

MasterChef

TV8‘de yer edinen lezzet yarışmasında bu vaka bir tek üç kez yaşandı. İlki 2019 şampiyonu Cemre’ye, 2020 eleme finalinde Buyruk’e ve Barbaros’a kaşık atılmıştı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *