MasterChef tarihinde bir ilk yaşandı! ‘Söyleyecek söz yok’ dedi ve…

MasterChef‘te son 6 yarışmacı arasına kalan Burcu, Dilara, Eren, Hasan, Sergen ve Tahsin, dokunulmazlık oyununda iki ayrı takımda savaşım etti. Kırmızı takımda savaşım eden Burcu Önal yapmış olduğu yemekle şeflerin takdirini topladı.

Burcu gözyaşlarını tutamadı

Somer Sivrioğlu, Burcu’nun yemeğine kaşık attı. Yemeğe övgüler yağdıran Somer Şef, “Söyleyecek söz yok, inanılmaz lezzetli. Görseli, yemeği, tekniği acaip bir tat” dedi. Burcu daha sonrasında gözyaşlarını tutamadı.


İkinci kez kaşık atıldı!

MasterChef‘te geçtiğimiz gün Mehmet Yalçınkaya, Tahsin’in yapmış olduğu tatlı için kaşık atmıştı. Son bölümde ise Somer Sivrioğlu Burcu’nun yapmış olduğu yiyecek için kaşık atarak MasterChef tarihinde bir ilki gerçekleştirmiş oldu. MasterChef’te ilk kez iki gün üst üste kaşık atılmış oldu.


MasterChef’te eleme talibi kim oldu?

MasterChef Türkiye‘nin 29 Aralık Çarşamba akşamı ekrana gelen son kısmında dokunulmazlık oyunu heyecanı yaşandı. MasterChef’te mavi ve kırmızı ekip, ‘tavuk ürünleri’ konseptli dokunulmazlık oyununda karşı karşıya geldi. Kaybeden ekip, eleme talibi çıkarmak mecburiyetinde bırakıldı. Yepyeni bölümde yarışmacılar anneleriyle beraber ödül oyunu da oynadı. Peki, MasterChef’te dokunulmazlığı kim aldı? Annelerle ödül oyununu kim kazanmıştır? MasterChef 2021’de ikinci eleme talibi kim oldu?


Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna‘nın jüri üyelikleri yapmış olduğu MasterChef Türkiye‘de haftanın ikinci dokunulmazlık oyunu oynandı. Şeflerin tadımı sonrasında dokunulmazlığı kaybeden ekip, haftanın ikinci eleme adayını belirledi. MasterChef 2021 yepyeni bölümde annelerle oynanan ödül oyunu da renkli anlara sahne oldu.

Masterchef’te 2. dokunulmazlık oyununu hangi ekip kazanmıştır?

MasterChef’te dokunulmazlık oyunu konsepti ‘tavuk ürünleri’ oldu. Şefler, yarışmacılara bütün tavuk, taşlık, ciğer, yürek ve yumurta verdi. Bununla üç çeşit yiyecek yapmaları istendi. Bu yemeklerin yapılması için 50 dakika süreleri verildi. Süre sonunda şefler, tadım yapmış olduğu yemekler için yarışmacılara övgüler yağdırdı. Üç yemekten ikisinde başarıya ulaşmış olan mavi ekip, ikinci dokunulmazlık oyununu kazanmıştır.


Bireysel dokunulmazlığı kim aldı?

Dokunulmazlığı kaybeden kırmızı takımda Hasan ile Dilara, bireysel dokunulmazlık oyununda karşılaştı. Yarışmacılardan tahin, ceviz, pekmez, bal kabağı ile tatlı yapmaları istendi. Süre bitiminde şefler, kazanan adı deklare etti. Bireysel dokunulmazlığı, verilen ürünler ile daha güzel tabak çıkaran Dilara oldu.


Masterchef’te 2. eleme talibi kim oldu?

MasterChef‘te haftanın ilk eleme talibi kırmızı takımdan Burcu olmuştu. Kırmızı takımın dokunulmazlığı kaybetmesiyle eleme adayını belirlemek için oylama hayata geçirmeye gerek kalmadı. Bireysel dokunulmazlık oyununda kaybeden ikinci eleme talibi oldu. Dokunulmazlığı Dilara kazanırken Hasan haftanın ikinci eleme talibi oldu.


Annelerle ödül oyununu kim kazanmıştır?

MasterChef 2021 yarışmacıları büyük bir sürprizle karşılaştı. Ilkin annelerinden gelen mektupları okuyan yarışmacılar, aniden annelerini karşılarından görünce luktan havaya uçtu. Ondan sonra yarışmacılar, anneleri ile mutfakta hünerlerini sergiledi ve yiyecek yapmış oldu. Gecenin en iyi yemeğini yapanı şeflerin tadımı belirledi.

En beğendikleri üç yiyecek, Tahsin ve Necla Hanım, Hasan ve Netice Hanım, Eren ve Arife Hanım oldu. Gecenin kazananı ise Arife Hanım ve Eren oldu.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *