MasterChef Türkiye 2021’de format değişti

Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya‘nın jüri koltuğunda oturmuş olduğu, Acun Ilıcalı‘nın yapımcısı olduğu MasterChef Türkiye 2021‘de üçlü düello heyecanı başladı. Şefler, sevilen yarışmadaki format değişikliğini deklare etti.

“Masterchef’in kırılma noktası”

Survivor 2021 yarışmasının arkasından MasterChef Türkiye 2021, ikinci tur elemeleriyle ekrana gelmeye devam ediyor. Üçlü düellolar şeklinde ilerleyecek olan ikinci turda, yarışmacılar tezgahlarına ulaşmadan önce yepyeni format  duyuruldu.

Mehmet Yalçınkaya, “İkinci tura, üçlü düellolara hoş geldiniz. Gerçekten bu sene kıran kırana mücadeleler yaşanacağı düellolar umuyorum. MasterChef Türkiye’nin kırılma noktası burası. Burayı geçemezseniz veda ediyorsunuz” şeklinde konuştu.

Somer Sivrioğlu, “Bu aslında en zor tur. Üç kişi giriyor, bir kişi çıkabiliyor sadece. Gerçi bu sene formatta bir değişiklik var. Hepimize bir hak tanındı” dedi.

Şeflere ‘üst tura geçirme’ hakkı

Somer Şef, “En beğendiğimiz bir yarışmacıyı bir sonraki tura geçirme hakkımız var. Tabii kimi seçeceğimize bu turun sonunda karar vereceğiz” dedi.

Mehmet Şef, “Eğer öyle bir yarışmacı varsa bu hakkı kullanacağız. Hiçbir şey yapamayan üç yarışmacıyı da geri gönderebiliriz” açıklamasını yapmış oldu.

“Birini alsan, diğerine yazık oluyor”

Sivrioğlu’nun “Bazen çok iyi iki tabak geliyor, arada fark bulamıyorsun. Birini alsan diğerine yazık oluyor. O yüzden bu değişiklikten çok mutluyum” sözleri sonrası öteki şefler de bu karardan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Üçlü düelloların arkasından ana kadroda yer edinen yarışmacılar belli olacak. Her hafta mavi ve kırmızı ekip olarak savaşım verilecek. Kaybeden takımdan bir yarışmacı MasterChef‘e veda edecek.

Masterchef şampiyonları

MasterChef Türkiye‘nin ilk sezonunda Uğur Kardaş, ikinci sezonunda Cemre Uyanık, geçtiğimiz yıl da Serhat Doğramacı şampiyonluk ipini göğüslemişti.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *