MasterChef Türkiye’de elenen isim belli oldu! İşte o yarışmacı…

MasterChef‘te bu hafta, üç dokunulmazlık oyunu sonunda mavi ekip iki, kırmızı ekip bir kez kazanmıştır. Bunun sonucunda mavi takımda eleme potasına Hasan ile Dilara girdi.

Sıkıntılı savaşım

Son oyunun arkasından; kırmızı takımdan eleme potasına giren adlar ise Emre, Fatma, Safanur, Hamza oldu. MasterChef‘in 5 Eylül Pazar akşamı gösterilen 58’inci kısmında de elemeye kalan Emre, Fatma, Safanur, Hamza, Hasan ve Dilara karşı karşıya geldi.         

Altı kişilik ilk eleme etabında yarışmacılar ana ürünü ceviz olan yemekler yaparak en iyi tabakları çıkarmaya çalıştı ve bu turdan sırasıyla Emre, Safanur ve Dilara çıkarak elenmekten kurtuldu.

Mehmet Şef’in imza yemeğini yaptılar

Yaratıcılık turunun arkasından Hamza, Hasan ve Fatma içinde eleme oyunu oynandı. Danilo Zanna, Somer Sivrioğlu ve Mehmet Şef, yarışmacılardan Mehmet Yalçınkaya‘nın “Armudiye” adlı imza yemeğini yapmasını istedi.             

Masterchef’te bu hafta kim elendi?

Yiyecekleri tadan şefler, Mehmet Şef‘in tabağına en yakın Hasan’ın yemeğini buldu. Bunun arkasından Hamza ve Fatma son ikiye kaldı.

Jüri üyeleri, elenen adı deklare etti. MasterChef‘ten bu hafta veda eden yarışmacı 38 yaşındaki altı çocuk anası Fatma oldu.

Ana ekibe giren ilk isimdi

MasterChef‘ten elenen Fatma, duygularını anlatırken gözyaşlarını tutamadı. Fatma, MasterChef 2021’de ana ekibe girmeyi başaran ilk yarışmacı olmuştu.

MasterChef FatmaHaber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *