MasterChef Türkiye’de kan aktı! Yarışmacı feryat çığlığa bağırdı!

Şefler ve sıhhat görevlisi, yarışmacıdan yemeği bırakmasını isterken Bozbey ise, yiyecek hayata geçirmeye devam etti. “Bu kan durmaz” denilen ve çağrılan sıhhat görevlisinin müdahalesi esnasında çığlıklar atan Bozbey’in savaşım ruhu, 3 şef tarafınca da büyük takdir görmüş oldu.

MasterChef’te bugün soğan dolması yemeği için yarışıldı. Üçlü düellolara devam edilen yepyeni bölümde, yarışmacılardan Bozbey Muratcan, büyük bir talihsizlik yaşadı. Bozbey, doğrama yapmış olduğu esnada ani bir hareketle elini kesti. Yarışmacının acı içinde kıvrandığını fark eden şef Somer Sivrioğlu, sıhhat görevlisini çağırdı. Fakat bütün müdahalelere karşın Bozbey’in elinden kan akmaya devam etti.

MasterChef yarışmacısı kanlar içinde kaldı!

TV8’in sevilen sevilen yarışma programı MasterChef‘in yepyeni kısmında Bozbey Muratcan, Rumeysa Sara ve yarışmacı Dilara yarıştı. İkinci turda yarışan üç yarışmacı, bu kere soğan dolması için karşı karşıya geldi. Dolmanın yapımı esnasında adrenalin dolu anlara sahne olan stüdyoda soğan dolması yarışmacıları epey zorladı.

Yarışmacılar zamanlamada mesele yaşarken dolma yapımı esnasında korku dolu anlamış olur da yaşandı. Şef Mehmet Yalçınkaya’nın “Teknik bir yemek, zor bir yemek” söylediği yemeğin yapımında yarışmacılardan Bozbey, elinden yaralandı.

Mehmet Şef yarışmacılardan Bozbey’e “20 dakika var hâlâ iç yapıyorsun” yorumunun peşinden hırs meydana getiren yarışmacı Bozbey, yemeğini hazırlarken adeta gaza bastı. Süratli bir halde doğrama işlemi meydana getiren yarışmacı, ani bir hareketle elini kesti. Bozbey’in acı içinde kıvranmaya başladığını fark eden Somer Şef, yarışmada görevli sıhhat ekiplerini çağırdı. Sıhhat ekibinin pansumanı esnasında elinin acısıyla çığlıklar atan yarışmacı, kan içinde kalmasına karşın yarışmaya hâlâ devam etmek istedi.

Sıhhat görevlisinin “Bu kan durmaz” uyarısına karşın devam etme sonucu alan Bozbey’den kan kaybı yaşamaması için elini yukarıda tutması istendi. Elini yukarıda tutmayı deneyen yarışmacının yöntemi işe yaramadı ve eli birkaç saniyede kanlar içinde kaldı. Tekrardan stüdyoya gelen sıhhat ekibi müdahalede bulunmuş oldu, sadece Bozbey “Sosuma bakayım bir saniye” diyerek inatla yiyecek hayata geçirmeye devam etti.

Şefler tarafınca savaşım ruhu sebebiyle kutlama edilen Bozbey’in yiyecek için süresi kafi gelmedi. Yarışma sonunda ise Bozbey ve Rumeysa yarışmaya veda ederken günün birincisi Dilara oldu.

Bozbey Muratcan nereli, kaç yaşlarında?

TV8’de Masterchef jürisinden geçer not almak amacıyla jüri karşısına geçmiş olan Bozbey Muratcan Tuyan 22 yaşındadır.

Düzce’den yarışmaya katılan Muratcan, eğitimini Bolu Mengen’de almıştır. İlk turda beş dakikalık sürede levrekle şefleri etkilemeye çalışan Muratcan’ın organik ürünler şirketi bulunmaktadır.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *