MasterChef’t son finalist belli oldu

Mehmet Yalçınaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu‘nun jüri üyeliklerini yapmış olduğu MasterChef Türkiye’de finale gelindi. MasterChef’te aylardır devam eden maraton 15 Ocak Cuma akşamı büyük finalle noktalanacak. MasterChef Türkiye’de Tahsin ve Eren’in ilk 3’e adını yazdırmasının peşinden Sergen ve Hasan içinde müthiş bir savaşım yaşandı. Oyunlarda en fazla puanı alarak ilk 3’e kalmayı başardı. Bir yarışmacı ise MasterChef Türkiye‘ye 4. olarak veda etti.

Masterchef’te ilk 3. finalist kim oldu?

Çeyrek finalist iki yarışmacı Sergen ile Hasan, finale kalan son isim olmak için tezgah başına geçti. Şefler, yarışmacılardan üç değişik yiyecek yapmalarını istedi. Her yiyecek için şefler, on üstünden puan verdi.

Haber

Günün ilk oyunda istenilen yiyecek Pekin ördeği idi. Verilen 1,5 saatlik süre sonunda Sergen 23, Hasan 21 puan aldı.

Günün ikinci oyunu yaratıcılık idi. Verilen ana ürün pomelo oldu. Kırk dakikalık süre sonunda Sergen ile Hasan arasındaki fark bire düştü. Sergen 42, Hasan 41 puanda son oyuna girdi.

Haber

Kaderlerini Meşhur şefin hususi yemeği belirledi

Üçüncü oyunda ise yarışmacılardan istenen yiyecek, Mehmet Yalçınkaya‘nın hususi tarifi olan yüzgeç külü kırlangıç yanağı çorbası oldu. Bu oyunda Sergen 19, Hasan 25 puan aldı.

Haber

Böylece MasterChef‘te toplamda Hasan 66, Sergen 61 puan aldı. Şeflerin verdiği puanlarla MasterChef 2021’de ilk 3 arasına giren yarışmacı Hasan oldu.

Haber

MasterChef‘in sevilen yarışmacılarından Sergen Itina ise 4. olarak yarışmaya veda etti.

Haber

Duygusal anlamış olur yaşadı

MasterChef Türkiye‘ye 4. olarak veda eden Sergen Itina, duygusal anlamış olur yaşadı.

Haber

MasterChef‘e veda hitabı meydana getiren Sergen, “Hepiniz teker teker teşekkür ederim. Gelebileceğim en güzel yerlere geldim. Bu meslek için çabaladım, kendimi kanıtladım. Buradan çıktığım gibi çok güzel işler yapacağım” dedi.

Haber

Yarışmacı arkadaşlarının ve Meşhur şeflerin alkışlarla destek olduğu Sergen, şeflere sarılarak veda etti.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *