MasterChef’te Azize’nin büyük hatası! Danilo Şef fark etti!

18 Eylül Cumartesi akşamı 70’inci bölümüyle ekranlara gelen MasterChef‘te haftanın son dokunulmazlık oyunu oynandı. Ömerli Barajı‘nda meydana gelen dış çekimde suyun önemine ve gelecek yıllarda yaşanması olası su kıtlığına dikkat çekildi. Kırmızı ve mavi takıma, yiyecek yaparken kullanmaları için bir sürahi su verildi.

Kazanan kırmızı ekip oldu

Kırmızı ve Mavi takımın yaptıkları yiyecekleri eski MasterChef‘in geçen seneki yarışmacıları tattı. Stüdyoda oluşturulan oylarda belirleyici yiyecek un helvası oldu. Tunahan’ın yapmış olduğu helva, 10-1 kazanınca; 32-22 skorla kazananlar kırmızı ekip oldu.

Bireysel dokunulmazlık heyecanı

Bunun üstüne bireysel dokunulmazlık için ter döken mavi takıma; şefler domates verdi. Domatesi en iyi kullanan kişinin dokunulmazlık alacağı yarışmanın sonunda tadımlar yapılmış oldu.  Sadece Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya‘nın tadım yapmış olduğu sırada Azize büyük bir talihsizlik yaşadı.

Azize fark etti

Şefler, Mert’in tabağının tadına bakarken hatasını fark eden Azize, “Allah kahretsin” diyerek kendine kızdı. Ne işe yaradığını soran Dilara’ya cevap vermeyen Azize, “Şimdi görürsün” dedi.


Büyük talihsizlik

Sıra kendine erişince yapmış olduğu dolgulu mantıyı şeflerin önüne götürmüş olan Azize, yemeğini söyledi ve Mehmet Şef tadım yapmış oldu. Peşinden Danilo Zanna, bir çatal aldı. Sadece Danilo’nun lokmasından kürdan çıktı.


Danilo gösterdi

Kürdanı Azize’ye gösteren Danilo Şef‘in arkasından Mehmet Yalçınkaya, “MasterChef’teki ikinci günah” yorumunu yapmış oldu.

Somer Şef’in ‘Kürdanı niçin kullandın ki?’ sorusuna cevap veren Azize, “Hamur açılacaktı, onu kızartırken tutturmak için kullandım” dedi.

Peşinden yemeği tadan Somer Sivrioğlu, “Hatalarınıza karşı anlayışlı olmaya çalışıyoruz ama kimse de bizim Danilo sevgimizi sorgulamasın. Hep de Danilo’ya oluyor bu işler” ifadelerini kullandı.              

İşte potaya giden adlar

Gecenin sonunda Mert dokunulmazlığı alırken; potaya gitmesi için Ateş’in adını verdi. Mavi takımın yapmış olduğu oylama sonrası adı en oldukça yazılan yarışmacı Azize, gecenin ikinci eleme talibi oldu.

MasterChefHaber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *