MasterChef’te bir ilk yaşandı – Magazin Mahallesi Tv

Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna‘nın jüri üyelikleri yapmış olduğu MasterChef Türkiye‘de mavi ve kırmızı takımlar, haftanın son dokunulmazlık oyununda karşı karşıya geldi. 28 Ekim Perşembe MasterChef yepyeni bölümde, takımlar Kütahya’daki Aizanoi Antik Kenti’nde yarıştı.

Masterchef’te dokunulmazlığı kim kazanmıştır?

MasterChef 2021’de haftanın üçüncü dokunulmazlık oyunu mücadelesi yaşandı. Menüde sıkıcık çorbası, dolamber böreği, kelem dolması, küp et, sütlü incir tatlısı yer aldı. Bu yemeklerin pişmesi için bir saat süre verildi. Şefler, her yemekten yedi konuk ve şefler için olmak suretiyle sekiz porsiyon hazırlamalarını söylemiş oldu.

Dış çekim için Kütahya’ya giden yarışmacılar, hususi misafirler için bölgesel yemekler yapmış oldu. Yemeklerin tadımı sonrasında konuklar tarafınca oylama sonucunda hangi yemekte hangi ekip kaç oy almış belli oldu. Nefeslerin tutulduğu sayım sonucunda skor 17-17 oldu. Böylece kazanan ekibi son oyun rengi belirledi. Günün kazananı 18-17 skorla kırmızı ekip oldu. Üçüncü dokunulmazlığı kazanan kırmızı ekip, haftayı da 3-0 galip tamamladı.

Bireysel dokunulmazlığı kim aldı?

Son dokunulmazlık oyunu sonrasında kaybeden mavi ekip, bireysel dokunulmazlık oyunu oynadı. Mavi takımdan üç şahıs, bu oyunda yer aldı. Gecenin en başarıya ulaşmış adı Tahsin, bireysel dokunulmazlığı kazanan isim oldu.

Eleme adayları kimler oldu?

MasterChef‘ta haftanın ilk bireysel dokunulmazlığını kazanan Safanur, eleme talibi olarak Araz’ı belirlemişti. Konseyde meydana getirilen oylamada ise adı en oldukca yazılan Hasan, haftanın ikinci eleme talibi olmuştu.

MasterChef‘te 27 Ekim Çarşamba akşamı bireysel dokunulmazlığı kazanan Tahsin oldu. Tahsin’in potaya gönderilmiş olduğu isim Ateş, bu haftanın üçüncü eleme talibi oldu. Mavi takımdaki oylama sonucunda ise adı en fazla yazılan Mert, haftanın dördüncü eleme talibi oldu.


Bir ilk yaşandı!

Mavi takımın dokunulmazlığı kaybetmesiyle MasterChef’te bir ilk yaşandı. Üç şahıs kalmış olduğu için bireysel dokunulmazlık oyunu sonrasında oylama yapılmasına gerek kalmadı. Tahsin, bireysel dokunulmazlığı kazanınca Safanur ile Burcu, beşinci ve altıncı eleme talibi oldu.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *