MasterChef’te bomba karar! O yarışmacılar geri döndü!

Meşhur şefler Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna‘nın jüride yer almış olduğu MasterChef‘in son kısmında izleyenleri şaşırtan bir gelişme yaşandı.

Şef Somer Sivrioğlu elenen ik yarışmacının ekibe geri döneceğini deklare etti. Şef Sivrioğlu, “Bugün kaptanlık yarışmasından sonra, bugüne kadar elenmiş olan arkadaşlarınızdan yarışmalarla belirleyeceğimiz bir arkadaşımız mavi takıma, bir arkadaşımız ise kırmızı takıma yeniden dahil oluyor” dedi.

Masterchef’te elenenlerden ana ekibe kimler girdi?

MasterChef’ten elenen yarışmacılar, kendilerine verilen şansı iyi bir halde değerlendirmeye çalıştı. Ana ekibe girecek adlar iki turda belirlendi. İlk turda şıhıl mahşi yemeği yapılmış oldu. Bu turda en leziz tabağı çıkaran Azize oldu ve elendikten bigün sonrasında yarışmaya tekrardan dahil oldu. Ana ekibe giren Azize Polat, mavi takıma girdi.

Ana kadro oyunu ikinci turunda istenen yiyecek narenciyeli ördek göğsü oldu

Süre bitiminde yemeği hazırlayamayan Fatma, değerlendirilmeye alınmadı. Şeflerin tadımı sonrasında Görkem ve Hamza’yı öne çağırdı. Daha başarı göstermiş tabak çıkaran Görkem Demiral, ana ekibe giren ikinci isim oldu ve kırmızı takıma girdi.

Azize ağlayarak veda etmişti

MasterChef’in 14 Kasım Pazar ekrana gelen kısmında, elendiği açıklanan Azize gözyaşlarına boğulmuştu. Azize’nin vedası Meşhur şefleri de duygulandırmıştı. Şefler yaptıkları konuşmalarla Azize’yi teselli etmeye çalışmıştı.


Masterchef 2021’in son onuna kalan yarışmacılar

Bu yarışmadan sonrasında ise MasterChef on üçüncü haftasında yarışacak adlar Araz Aknam, Burcu Önal, Dilara Başaran, Eren Kaşıkçı, Hasan Biltekin, Mert Yılmaz, Pelin Süre, Safanur Bolca, Sergen Itina, Tahsin Ufak, Görkem Demiral ve Azize Polat oldu.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *